Tajemnice Antagarichu

Komnata Pamięci

Schody dobiegają końca. Wchodzisz na ostatnie piętro Pałacu. Wyżej wznoszą się już tylko wieże. Tutaj nie ma więcej komnat: całą przestrzeń obejmuje pomieszczenie, sądząc po regałach z książkami i zakapturzonych mnichach kreślących majestatyczne inicjały na papierze - biblioteka. Kopiści nawet cię nie zauważają, tak bardzo zajmuje ich praca. Powoli wchodzisz głębiej. Powietrze wydaje się nasączone kurzem, atramentem i zapachem starego pergaminu.

Jeden z duchownych podnosi wzrok nad swoje dzieło i pyta:

- Czego tutaj szukasz, nieznajomy? Czy nie widzisz, jak ciężko pracujemy?
- Ja tylko...
- Już dobrze. Zapewne przyszedłeś tu, aby poznać przeszłość?
- O tym są książki w niniejszej bibliotece?
- Stoisz właśnie w miejscu niezwykłym. W owych dziełach opisano całą historię Królestwa. To Komnata Pamięci znajdująca się pod osobistym mecenatem króla, który sam przychodzi tutaj w wolnym czasie i pomaga uzupełnić zbiory. W końcu któż wie więcej o naszym państwie aniżeli jego pan i założyciel?
- Zapewne nikt. Rozumiem. Co mogę wziąć do rąk?
- Masz tu kilka interesujących ksiąg: kroniki poszczególnych lat istnienia Królestwa, jego historia pióra władcy, a także skrupulatnie sporządzony spis osób skazanych na wygnanie (na przestrogę). A zatem przyjemnej lektury. Usiądź sobie tam, w kącie, i nie hałasuj.

Rok 2007

Rok 2008

Rok 2009

Rok 2010

Rok 2011

Rok 2012

Rok 2013

Rok 2014

Dalsze lata (od 2015)

Historia forum pióra Króla Mathiasa

Zapraszamy do zapoznania się z esejem szczegółowo przedstawiającym dzieje forum Tajemnice Antagarichu oraz skupionej wokół niego społeczności, począwszy od daty powstania. Artykuł był pisany na przestrzeni lat przez założyciela forum, opisuje w sposób przystępny sposób kluczowe wydarzenia, aktywność poszczególnych użytkowników, relacje z innymi serwisami, największe afery oraz dorobek społeczności. W okresie aktywności forum zwyczajem było aktualizowanie Historii Forum w okolicach kolejnych rocznic rozpoczęcia działalności, co gwarantowało świeżość zawartych w niej informacji.

Aby przejść do Historii forum kliknij w nagłówek tej sekcji lub wybierz ten odnośnik. Przyjemnej lektury!

Pręgierz - wykaz osób wygnanych z Królestwa

W tej sekcji znajduje się lista osób, które z różnych przyczyn zostały wykluczone ze społeczności Tajemnic Antagarichu. Niechlubny wykaz osób zbanowanych, które z powodu łamania regulaminu przestały być członkami Królestwa, został sporządzony chronologicznie i zawiera wszystkie niezbędne szczegóły.

Aby przejść do Pręgierza forum kliknij w nagłówek tej sekcji lub wybierz ten odnośnik. Przyjemnej lektury!

Rozwój Komnaty Pamięci