Heroes of Might and Magic III
Cień Śmierci
Kampania Nieświęte Przymierze

Wprowadzenie

Kampania Nieświęte Przymierze opowiada o koalicji skupionej wokół czwórki bohaterów, których poznaliśmy w poprzednich kampaniach – Gem, Gelu, Crag Hack, Yog – która prowadzi wojnę przeciwko nekromancie Sandro. Ten z kolei zamierza rozszerzać swoje wpływy i potęgę za wszelką cenę, by w ostateczności przejąć władzę nad całym Antagarichem. Nieświęte Przymierze ma mu w tym przeszkodzić. Kampania zawiera kilkanaście misji, w którym będziemy mieli okazję zagrać zarówno poszczególnymi członkami koalicji anty-nieumarłej, jak i wojskami dowodzonymi przez Sandro.

Uwagi ogólne

Wbrew obietnicom z poprzednich kampanii nasze umiejętności i doświadczenie nie przechodzą do Nieświętego Przymierza. W misjach 1-4 (Yog, Crag Hack, Gem, Gelu) oraz 7 (Sandro) otrzymujemy bohaterów z 25 poziomem oraz losowymi skillami. W związku z tym zalecam na początku każdego z tych zadań konsekwentnie restartować grę do momentu, aż uzyskamy satysfakcjonujący nas pakiet umiejętności dodatkowych. Jest to bardzo ważne, ponieważ kampania do łatwych nie należy, a zły build herosa może nam nieźle napsuć krwi w kolejnych zadaniach. Szczególnie należy zwrócić uwagę na takie zdolności jak: Logistyka, Mądrość oraz magie, gdyż zarówno szybkość bohatera, jak i dostęp do wysokopoziomowych oraz masowych czarów niezwykle nas wspomoże w trudach kampanii.
Misje od 1-4 (podobnie jak 5-6 oraz 9-10) możemy wykonywać w dowolnej kolejności. Ponumerowałem je według kolejności własnego przechodzenia tychże.

Heroes 3 - Kampania Nieświęte Przymierze
Mapa kampanii Nieświęte Przymierze.

Solucja

[su_posts posts_per_page=”20″ taxonomy=”post_tag” tax_term=”107″ tax_operator=”0″ order=”asc”][su_posts posts_per_page=”20″ taxonomy=”post_tag” tax_term=”542″][/su_posts]