W skrócie…

eGildia Graczy (względnie e-Gildia Graczy, w skrócie eGG) to portal gamingowy, którego celem jest przekazywanie użytkownikom ciekawej, unikalnej, wartościowej treści. Naszym celem jest przede wszystkim dostarczenie Wam rozrywki, jednocześnie samemu dobrze się bawiąc, robiąc to, co lubimy. Stąd motto strony – Dzielimy się naszą pasją! We wpisie powitalnym przedstawione zostały podstawowe założenia, na jakich będziemy budowali portal. Te fundamenty będą aktualne przez cały okres funkcjonowania serwisu, jednak w trakcie działalności zamierzamy je sukcesywnie rozszerzać.

Formy działania

Pomysł na stronę tworzył się stopniowo i wyrósł on na podwalinach poszczególnych portali, które przez lata prowadziłem, występując w środowisku internetowym pod nickiem Mathias (rzadziej jako Fryzjer). Część z nich istnieje i funkcjonuje do dziś, a dzięki eGildii Graczy mogą one nabrać świeżego powietrza. Obok głównego bowiem portalu w dalszym ciągu działać będą serwisy wyspecjalizowane w poszczególnych grach i seriach wideo. Aktualnie w ramach sieci funkcjonują następujące strony:

  • Tajemnice Antagarichu (www.herosy3.pun.pl) – niemal dziesięcioletnie już forum (działające bowiem od 2007 roku) o bogatej tradycji traktujące o serii Heroes of Might and Magic, ze szczególnym uwzględnieniem kultowej części trzeciej.
  • Wieża Magów (www.tzar.egildia.pl) – wortal internetowy dotyczący gry Tzar: Ciężar Korony, założony w 2014 roku, skupiony na kompletowaniu i porządkowaniu treści powiązanych z tym tytułem.
  • Strażnicy Etherii (www.wb2.pun.pl) – forum internetowe powstałe w 2008 roku, którego temat stanowi seria Warlords Battlecry, w szczególności zaś jej druga odsłona.

Chętnych do połączenia sił naturalnie zapraszam do współpracy!

Nasza redakcja

Mathias

Ulubione gry: Heroes of Might & Magic, Disciples, Tzar, Knights and Merchants, Gothic, Wiedźmin, Warcraft III, Europa Universalis.

Ulubione gatunki: przede wszystkim strategie (RTS i TBS), RPG.

Motto: Ambicja władania duszami jest najsilniejszą z namiętności.

Zainteresowania: gry, webmastering, literatura, muzyka klasyczna (jestem pianistą), historia, polityka, prawo, ekonomia, sport, przyroda.

Parę słów od siebie: W ramach Gildii Graczy rozwijam łącznie trzy moje pasje: tworzenie stron internetowych, pisanie oraz granie w gry komputerowe. Swoje pierwsze forum nt. Heroes III zbudowałem  już w 2006 roku i od tamtego czasu nieprzerwanie realizuję kolejne projekty. Na portalu chciałbym publikować przede wszystkim recenzje i solucje gier, które wpadły mi w ręce, a także także zaangażować w sferę muzyczną gamingu. Nie zabraknie również moich luźniejszych przemyśleń na popularne tematy.

Mr.eLka

Ulubione gry: DOOM, Rayman, Demon’s Crest, Megaman X, Ace Attorney, Ghost Trick, Shadow Warrior (1997), Duke Nukem, Dwarf Fortress.

Ulubione gatunki: Shootery, Side-scrollery, strategie turowe, rougelike.

Motto: Bóg jest weebem.

Zainteresowania: Gry, pisanie, polityka, literatura, anime i manga, animacja, Biologia, Chemia, moje ulubione gatunki muzyczne to Math Rock i Electro Swing, lubię pływać.

Parę słów od siebie: Brudny, bezwstydny weeb, który nie potrafi traktować swojej roboty zbyt poważnie. Głównie próbuję się w swoich artykułach skupiać na rzeczach, które są w Polsce mniej znane niż inne. Modowanie gier, gry retro oraz gry mało znane, to tematy, którymi zajmuję się przede wszystkim. Chcę dzielić się doświadczeniami z gier, o których zazwyczaj nie mam z kim porozmawiać, niezależnie od jakości tego co opisuje. Przede wszystkim jednak, chcę pisać artykuły, które przyjemnie się czyta.

 

Ulubione gry: Undertale, Amnesia, Silent Hill, Osu!, Wiedźmin, S.T.A.L.K.E.R.

Ulubione gatunki: Horrory, strategie, RPG, platformowe, rytmiczne.

Motto: Alea iacta est (wydziarane na przedramieniu).

Zainteresowania: Gry, montowanie filmów, streamowanie, zwiedzanie, poznawanie wszystkiego B).

Parę słów od siebie: Tworząc własny kanał na Youtube rozwijam swoje pasje, w zasadzie wszystkie, bo mogę tworzyć filmy o niemal wszystkim. Jednak najlepszym sposobem na kontakt z widownią są streamy, na których z każdym mogę śmiało pogadać. Przyjemnością będzie współpraca z Lordem Mathiasem. B)

 

 

 

 

 

 

 

 

LordSauron

Ulubione gry: Heroes of Might & Magic, Civilization, Total War, Warlords Battlecry, Warcraft, Starcraft, Diablo, Baldur’s Gate, Elder Scrolls, Gothic, Fallout, Legacy of Kain, Wiedźmin.

Ulubione gatunki: strategie turowe i czasu rzeczywistego, gry cRPG.

Motto: Jak chcesz coś zrobić, to po prostu to zrób. Tylko ty masz władzę, by spełnić swoje pragnienia.

Zainteresowania: informatyka, medycyna, kolarstwo, literatura sci-fi oraz fantasy, modelarstwo.

Parę słów od siebie: od czasu do czasu nowości, będę pisał dużo recenzji klasyków (wielu z nich już mocno zapomnianych), które nie zasługują na zapomnienie. Będziecie się mogli spodziewać niemal wszystkiego, bo często wykraczałem poza swoje ulubione gatunki w imię poszerzania horyzontów. Moje spojrzenie na sprawę jest dość specyficzne, z lubością piętnuję różne zagrywki koncernów i wydawców gier. Warto przypomnieć sobie czasy, kiedy gry były robione przez maniaków dla maniaków, wytyczały nowe ścieżki i nie były ćwiartowane na multum DLC, żeby wyciągnąć więcej z portfeli. Ignorancja jest naszym największym wrogiem.

 

Czekamy na Ciebie!

Poszukujemy również chętnych do działania redaktorów, którzy byliby chętni razem z nami tworzyć to miejsce w sieci. Na pewno każdy znajdzie w ramach eGG swoją niszę, miejsce na swobodną realizację. Dlatego też chętnych i kreatywnych z radością powitamy w naszych skromnych progach.

Kontakt z redakcją e-Gildia Graczy

Osoby zainteresowane działaniem w ramach portalu jako redaktorzy, webmasterzy czy inni stali współpracownicy, jak również twórcy chętni do wymiany linków/banerów czy treści między stronami prosimy o kontakt mailowy pod adresem kontakt@egildia.pl. Serwis e-Gildia Graczy jest otwarty na różne propozycje i rozwiązania.