e-Gildia Graczy: Zaczynamy!

Po miesiącach planowania, a następnie tygodniach wzmożonych prac niniejszym otwieramy nowy portal o nazwie eGildia Graczy egildia.pl. Już od samego początku mamy dla Was przygotowane różne atrakcje. Zanim jednak przejdziemy do sedna, wypada powiedzieć parę słów na temat strony i planów z nią związanych.

eGildia Graczy (w skrócie eGG lub prościej GG) będzie tworzona przez graczy dla graczy. Mamy zamiar stworzyć miejsce w sieci, w którym miłośnicy wirtualnej rozrywki znajdą ciekawe artykuły, cenne informacje, bogatą zawartość, a przede wszystkim niepowtarzalny, przyjazny klimat niepozbawiony humoru. W skrócie – chcemy się wraz z Tobą dobrze bawić, robiąc to, co lubimy!

Nie chcemy przy tym papugować wielkich portali gamingowych. Zależy nam przede wszystkim na unikalności. Oczywiście, niektóre nasze serie artykułów okażą się zbieżne w założeniach z tymi, które napotkacie u gigantów – wypełnimy je jednak nieco inną treścią, nowym, bardziej ludzkim spojrzeniem. Do tego w naszym serwisie stawiać będziemy na różnorodność oraz pomysłowość.

Portal spaja w pewnym sensie naszą dotychczasową działalność, której ośrodki można obecnie znaleźć przede wszystkim na stronach: Tajemnice Antagarichu (forum HoM&M), Strażnicy Etherii (forum Warlords Battlecry), Wieża Magów (wortal Tzar: Ciężar Korony) oraz profilach FB. Na pewno więc przynajmniej w początkowej fazie funkcjonowania eGildia Graczy będzie w dużej mierze korzystała z dorobku wypracowanego podczas wcześniejszych przedsięwzięć, czerpać artykuły wprost z nich, a niektóre wyciągać z czeluści archiwum dysku twardego redaktorów. Z czasem tematyka podejmowana na stronie będzie systematycznie uzupełniana o kolejne tytuły, serie, media.

Różnorodne artykuły i materiały, które dla Was przygotowaliśmy, zostały podzielone na kilka podstawowych bloków tematycznych, które to wewnętrznie składają się na liczne kategorie:

Recenzje – nasza oś rozważań, seria nadająca rytmu kolejnym poczynaniom na portalu. Każdego tygodnia w niedzielę zamieszczana będzie co najmniej jedna kompleksowa ocena wybranego przez redakcję tytułu. W początkowej fazie funkcjonowania  eGG będziemy stawiali duży nacisk na odświeżenie starych gier, ale naturalnie nie zabraknie również recenzji dla nowszych produkcji.
Pierwszy artykuł tego cyklu pojawi się już dzisiaj o godzinie 20. Ze względów sentymentalnych oraz jako ukłon w stronę społeczności, w której koncept Gildii się narodził, będzie on dotyczył strategii turowej Heroes 3.

Solucje – opisy przechodzenia poszczególnych tytułów krok po kroku znaleźć można co prawda w sieci, jednak rzadko kiedy są one porządne pod względem wykonania i użyteczności. W naszym serwisie postaramy się o najwyższą jakość solucji. Będą się one pojawiały od poniedziałku do środy. Ponieważ działalność zaczynamy od Heroes 3, przez najbliższe tygodnie pojawiać się będą kolejne opisy przejścia misji kampanii cyklu Cień Śmierci, w podwojonej porcji w poniedziałki (kto grał w tego kultowego klasyka, domyśla się zapewne, do czego to nawiązanie ;-)).

Przybornik – zbiorczy dział zawierający w sobie wszelkie materiały przydatne dla gracza – poradniki, tricki, kody, ale także różnego rodzaju pliki do pobrania. Nasz gildyjny przybornik uzupełniany będzie o nowe treści regularnie w ciągu całego tygodnia. Nie pozwolimy Wam się nudzić!

Nowości – ten cykl ruszy w trakcie funkcjonowania Gildii, kiedy już uporządkujemy wszelkie kwestie techniczne i merytoryczne związane z naszą działalnością, a przede wszystkim – uzupełnimy Redakcję. Wtedy to zaczniemy nadsyłać Wam najświeższe newsy ze świata gier wideo opatrzone naszymi komentarzami.

Społeczność – świat wirtualny jest bardzo żywy i aktywny, a tworzący go ludzie tworzą wszelkiego rodzaju społeczności. Będziemy starali się ten świat nieco przybliżyć i ubarwić za sprawą naszych artykułów w tym temacie. Co więcej, w ramach tego bloku pojawią się również serie twórcze – fanowskie opowiadania, wiersze, projekty, itp. Będzie więc co czytać!

Zapraszamy zatem do codziennego odwiedzania naszego portalu. Na każdy dzień coś przygotujemy ;-). Artykuły pojawiać się będą w godzinach: 12, 16 i 20, przy czym gwóźdź programu zwykle serwowany będzie o szesnastej.

Osoby zainteresowane dołączenie do naszego grona zapraszam do zgłaszania się pod adresem e-mail: kontakt@egildia.pl – przyjmiemy każdego, kto chciałby popisać się swoją wiedzą czy kreatywnością. Oferujemy miłą atmosferę oraz pomoc we wdrożeniu się w fach. Gwarantujemy, że każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie. Gildia jest otwarta :-).

Życzymy wszystkim czytelnikom miłego czasu spędzonego w murach eGG. Mamy nadzieję, że wielu z Was stanie się tutejszymi stałymi bywalcami!

 

Dodaj komentarz