Awesomenauts kolejną grą MOBA free-to-play już wkrótce

Licząca już 5 lat gra typu MOBA o nazwie Awesomenauts osiągała całkiem dobre wyniki. Twórcy podjęli decyzję o gruntownym zmianie jej charakteru. Już od 24. maja, po zakończeniu trwających aktualnie beta testów, produkcja Ronimo Games zostanie udostępniona w trybie free-to-play. Przedstawiciel dewelopera tłumaczy decyzję następującymi słowy:

Przejście na model free-to-play w przypadku Awesomenauts było logicznym rozwiązaniem. – Więcej graczy oznacza lepszą grę dla wszystkich. Dzięki temu znacząco poprawi się matchmaking i sieciowe rozgrywki, więcej osób weźmie udział w zdarzeniach społecznościowych, pojawi się więcej modów przygotowanych przez fanów.

Łagodny charakter mikropłatności w Awesomenauts

Części graczy ta informacja mogłaby jednak zaniepokoić. W końcu często się zdarza, że gry pozornie darmowe okazują się być swego rodzaju maszynkami do zarabiania, w których bez mikropłatności pozostajemy daleko w tyle za kupującymi wspomagania premium. Autorzy jednak uspokajają. Wewnętrzny sklepik oferować bowiem będzie wyłącznie skiny i dodatki niemające wpływu na samą rozgrywkę, co najwyżej na wrażenia estetyczne. Podobny system doskonale sprawdza się np. w League of Legends, zatem wydaje się być dobrym rozwiązaniem.

W ramach przejścia na free-to-play w Awesomenauts pojawi się nowy samouczek, waluta premium i tryb kooperacji przeciwko botom. Pojawić się ma także paczka wszystkich bohaterów do nabycia za ową walutę premium – All Nauts Pack. Posiadacze dodatków OverdriveStarstorm uzyskają ją za darmo.

Dodaj komentarz