Przebudowa strony – eGildia 2.0 nadchodzi

Tak jak wspominałem w zeszłotygodniowym wpisie, zmiana infrastruktury serwerowej, na której stoi eGildia Graczy, otworzyła przed portalem nowe możliwości rozwoju. Dla mnie była też pretekstem, aby w końcu zabrać się za gruntowny przegląd i przeprojektowanie strony, tak aby być na bieżąco z nowymi trendami. W związku z tym rozpoczęła się przebudowa eGildii Graczy, której dotychczasowe wyniki chciałbym w tym miejscu pokrótce przedstawić.

Z punktu widzenia czytelników, ale i przeglądarek, bardzo ważną zmianą – małą rewolucją – jest nowy design serwisu. Został on przewidziany w sposób responsywny, wydajny, przyjemny dla oka oraz łatwy do dalszego rozwoju. Warstwa graficzna eGildii Graczy będzie stopniowo uzyskiwać kolejne funkcjonalności, nad którymi pracuję.

Ponadto zwiększony został poziom bezpieczeństwa witryny, w tym uporządkowane i wyczyszczone zasoby serwerowe. Poczyniłem też niezbędne aktualizację oprogramowania, przeprowadziłem wstępną selekcję pluginów i bibliotek, wprowadziłem trochę nowych narzędzi.

Z pewnością ważny element stanowi poprawa wydajności i optymalizacja strony, zarówno pod kątem wyszukiwarek, jak i doświadczeń użytkowników.

Kolejne zmiany i nowości są już w drodze. Z pewnością kolorystyka strony zostanie udoskonalona, a jej poszczególne sekcje gruntowanie przebudowane i stopniowo ubogacane treściowo. Zmiany obejmą także nieco zaniedbane social media. Będę o wszystkim informował w kolejnych raportach.

Co najważniejsze – od jutra wracam do regularnych wpisów gamingowych.

Zatem do usłyszenia wkrótce :-).

Dodaj komentarz