Chernobylite – nowa produkcja autorów Get Even

W zeszłym roku zajmowaliśmy się grą Get Even studia Farm 51. Tym razem deweloperzy zdecydowali się podjąć temat Czarnobyla, wielokrotnie już pojawiający się w grach o podobnym charakterze. Na oficjalnej stronie projektu w serwisie Facebook pojawił się wpis następującej treści:

26 kwietnia, o 1:23 czasu ukraińskiego. To właśnie wtedy rozpoczęła się katastrofa nuklearna w Czarnobylu. Stopiony rdzeń płonącego reaktora nr 4, w połączeniu z innymi substancjami chemicznymi stworzyły radioaktywny materiał, który nie istniał nigdzie indziej na świecie, poza Czarnobylem. Opowiemy Wam historię Chernobylite: konspiracji, horroru, przetrwania, miłości i obsesji w postaci gry wideo.

Chernobylite – nacisk na kartografię

Czeka nas zatem powrót do słynnej Zony, najpewniej w ramach uczestnictwa w survival horrorze. Szczegóły zapewne będziemy poznawać stopniowo. Twórcy zapewniają, że kładą spory nacisk na wierne odwzorowanie obszaru wokół feralnej elektrowni. Możemy w to uwierzyć, zwłaszcza że Farm 51 uczestniczy w powstawaniu także innej produkcji „czarnobylskiej” – symulacji pod tytułem Chernobyl VR Project.
Od razu w sieci pojawiły się pytania i oczywiste skojarzenia – czy fani kultowego STALKER-a odnajdą w tej Cherobylite coś dla siebie? Przekonamy się z czasem.

Dodaj komentarz