Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition

Wydana w zeszłym roku kontynuacja Grzechu Pierworodnego autorstwa Larian Studios okazała się grą udaną. Twórcy nie ustają w związku z tym z jej rozwojem, którego jednym z etapów było chociażby udostępnienie polskiej wersji językowej przed paroma miesiącami.

Co oferuje nam Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition?

Przed kilkoma dniami swą premierę miała natomiast darmowa aktualizacja dla Divinity: Original Sin 2. Tak zwana Edycja Ostateczna wprowadza istotne zmiany fabularne, zwłaszcza w ostatnim akcie przygody oraz jej epilogu. Przeprowadzono znaczące poprawki dialogowe. Definitive Edition to także zestaw nowych zadań i lokacji, rozszerzenie gamy poziomów trudności, jak również implementacja trybu hot seats dla rozgrywki wieloosobowej. Wychodząc naprzeciw potrzebom początkujących graczy oraz wygodzie zaawansowanych usprawniono ponadto interfejs gry oraz wydłużono samouczek.

Pełna lista zmian w języku angielskim dostępna jest tutaj. Natomiast aktualizację posiadacze premierowych odsłon Divinity: Original Sin 2 posiadacze PC’tów znaleźć mogą na platformie Steam (waży nieco ponad 8 GB).

Co warto dodać, nowości nie mają charakteru bezwzględnego. Dla osób przyzwyczajonych do klasycznego trybu rozgrywki dobra wiadomość jest taka, że w dalszym ciągu będą mogli takowy wybrać. Natomiast dla chcących wypróbować powiew świeżości zawarty w Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition na starych save’ach niestety brak takiej możliwości. Z uwagi na niekompatybilność poprzednich plików zapisu z nową odsłoną koniecznym okaże się rozpoczęcie przygody na nowo.

Sukces za sukcesem

Społeczność graczy pozostaje dość zgodna, iż opisywana gra RPG stanowi jedną z najlepszych produkcji ostatnich lat. Pozytywne recenzje i wysokie oceny na portalach branżowych przełożyły się m. in. na sukces na tegorocznych targach Gamescom, na których Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition uzyskało jedną z nagród.

Dodaj komentarz