Anthem – zwiastun i garść informacji

Utrzymana w konwencji science-fiction produkcja BioWare z gatunku action RPG ma zostać wydana w dniu 22 lutego 2019 roku. Twórcy skupili na niej swoje główne siły, odstawiając m. in. na dalszy plan prace nad kolejnym Dragon Age. Jednak już teraz napływają do nas kolejne informacje na temat Anthem.

Anthem – zwiastun

Po pierwsze, EA opublikowała najnowszy zwiastun powstającej gry Anthem.

Dialogi bez historii

Po drugie, na PAX West ujawnione zostały dość istotne uproszczenia w zakresie linii dialogowych. Otóż możliwość wyboru odpowiedzi w poszczególnych rozmowach w zasadzie nie będzie miała znaczenia, jeżeli chodzi o przebieg fabularny. Producenci, ustami Marka Darraha, wyjaśnili, iż część docelowej grupy odbiorców nie jest przyzwyczajona do podejmowania podobnych decyzji i dlatego nie chcą ich nimi przytłaczać. W konsekwencji opcje dialogowe różnić się będą w zasadzie tylko formą wypowiedzi i stopniem kurtuazji.

Demo Anthema zapowiedziane

Po trzecie, zapowiedziano demo Anthema na 1 lutego 2019 roku. Pojawi się ono tak na PC’tach, jak i konsolach PS4 i XBO. U kogo? Przede wszystkim u abonentów EA Access, jak również zamawiających wydanie przedpremierowe tytułu. Zakres dostępności wersji próbnej może jednak zostać rozszerzony.

Darmowe rozszerzenia

Po czwarte, twórcy zadeklarowali, iż planowane dodatki fabularne do gry Anthem będą dystrybuowane zupełnie za darmo. Mark Darrah wyjaśnił, iż nie chcą oni dzielić społeczności fanowskiej. To niewątpliwie dobra informacja. Wcześniej już poinformowano, że rola mikropłatności w produkcji zostanie sprowadzona do minimum. Nie powinny pojawić się w niej tzw. loot boxy.

Dodaj komentarz