Ekspansja Ubisoft – nowe studia w Europie

Ubisoft rozszerza swoją działalność. Francuski producent otwiera swoje piąte studio w kraju ojczystym. Ekipa z Bordeaux zajmie się rozwojem marek Ghost Recon Wildlands, Steep  i Just Dance. Z kolei nowo powstała placówka w Berlinie skupi się na realizacji nowego, niezapowiedzianego jeszcze projektu wysokobudżetowego. Zamierza przy nim współpracować z BlueByte, przejętym w 2001 roku przez Ubisoft deweloperem niemieckim, znanym z takich serii strategii jak The Settlers czy Anno.

Potęga Ubisoftu

Francuski koncern założony w 1986 roku przez braci Guillemont jest jedną z najsilniejszych firm na światowym rynku gier wideo. Posiada swoje placówki w 19 krajach. W 2014 roku Ubisoft okazał się być trzecim największym wydawcą gier wideo w Europie i USA. Deweloper znany jest przede wszystkim z serii Assasin’s Creed, Tom Clancy’s, Rayman, Far Cry czy Silent Hill. Mimo bogatej oferty wydawniczej w ostatnich latach spółka krytykowana jest za pogarszającą się jakość produktów i przesadną pogoń za zyskiem. Doprowadziła do upadku m. in. słynną serię Might and Magic. Udane premiery przeplata gorszymi.

ubisoft
Polityka wydawnicza Ubisoft bywa wyśmiewana także w internetowych memach.

Mimo, a może właśnie dzięki tak brutalnej polityce firma dalej zachowuje swoje miejsce na rynku. Zobaczymy, co wyjdzie spod szyldów nowych studiów.

Dodaj komentarz