ubisoft

Ubisoft rozszerza swoją działalność. Francuski producent otwiera swoje piąte studio w kraju ojczystym. Ekipa z Bordeaux zajmie się rozwojem marek Ghost Recon Wildlands, Steep  i Just Dance. Z kolei nowo powstała placówka w Berlinie skupi się na realizacji nowego, niezapowiedzianego jeszcze projektu wysokobudżetowego. Zamierza przy nim współpracować z BlueByte, przejętym w 2001 roku przez Ubisoft deweloperem niemieckim, znanym z takich serii strategii jak The Settlers czy Anno.

Potęga Ubisoftu

Francuski koncern założony w 1986 roku przez braci Guillemont jest jedną z najsilniejszych firm na światowym rynku gier wideo. Posiada swoje placówki w 19 krajach. W 2014 roku Ubisoft okazał się być trzecim największym wydawcą gier wideo w Europie i USA. Deweloper znany jest przede wszystkim z serii Assasin’s Creed, Tom Clancy’s, Rayman, Far Cry czy Silent Hill. Mimo bogatej oferty wydawniczej w ostatnich latach spółka krytykowana jest za pogarszającą się jakość produktów i przesadną pogoń za zyskiem. Doprowadziła do upadku m. in. słynną serię Might and Magic. Udane premiery przeplata gorszymi.

ubisoft

Polityka wydawnicza Ubisoft bywa wyśmiewana także w internetowych memach.

Mimo, a może właśnie dzięki tak brutalnej polityce firma dalej zachowuje swoje miejsce na rynku. Zobaczymy, co wyjdzie spod szyldów nowych studiów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *