Heroes 3 Nieświęte Przymierze

Kampania Nieświęte Przymierze
Misja 9 – Próby poszukiwań (Gem i Gelu)

Prolog

Znam dobrze ten rejon. Lordowie, którzy go kontrolują, są lojalni wobec Erathii, ale tylko wówczas, gdy jest im to na rękę. Musimy być ostrożni, gdyż są to groźni przeciwnicy i dobrze umocnieni. Lecz jeśli mamy odnaleźć części Anielskiego Sojuszu, być może będziemy zmuszeni “nakłonić” ich do pomocy.

Specyfikacja

  • Poziom trudności (sugerowany): 160% (królowa);
  • Rozmiar: M;
  • Maksymalny poziom bohaterów: 37;
  • Warunki wygranej: zdobycie artefaktów – Sandałów Świętego, Hełmu Boskiej Mocy i Naszyjnika Boskiej Mocy;
  • Warunki przegranej: utrata bohatera (Gem lub Gelu);
  • Premie początkowe: (a) 6 rozbójników, (b) Luneta lub (c) Buty Przyspieszenia.

Kampania Nieświęte Przymierze Misja 9

Premia

Nasi herosi mają za zadanie odszukanie trzech artefaktów wchodzących w skład miecza anielskiego sojuszu: sandałów świętego, hełmu boskich mocy oraz naszyjnika boskich mocy. Jako premię początkową sugerowałbym wybrać buty szybkości, nauczony doświadczeniem poprzednich misji i kampanii, że punktów ruchu nigdy za mało.

Początek rozgrywki

Nasza sytuacja startowa jest bardzo komfortowa. Dysponujemy aż czterema bastionami i dość obszerną strefą obfitą w surowce, kopalnie i siedliska. Od przeciwników odgradzają nas trzy bramy.
W ciągu trzech pierwszych tygodni przejmujemy strefę startową, a następnie ruszamy na przeciwnika. Proponuję utworzyć dwa fronty – pierwszy od centralnej bramy, drugi od bramy wschodniej i stopniowo zajmować poszczególne zamki wroga. Jasnoniebieski ma jeszcze jedno miast na brzegu zachodnim oprócz wschodnich włości.

Ku zwycięstwu

Po wyeliminowaniu wroga bądź w trakcie tych czynności zbieramy poszukiwane artefakty, rozlokowane u dołu mapy za strażnicami, które otworzyć mogą albo Gem, albo Gelu. Ogólnie misja nie należy do najtrudniejszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *