Knights Province, czyli K&M w trójwymiarze?

Wielki duet w akcji

Współpraca Lewina i Kroma przy tworzeniu Knights and Merchants Remake nie zakończyła się na tym jednym wspólnym epizodzie, lecz przerodziła w dłuższy sojusz. W trakcie prac nad swoim podstawowym dziełem ten najbardziej wizjonerski duet świata K&M zaangażował się w nowy projekt, którego mało kto się spodziewał. Po 1.5 roku utajnionych prac, w kwietniu 2015 twórcy ogłosili, że tworzą grę Knights Province.

knights province - rzeźba terenu
Wygląd terenu modelowanego dla Knights Province.

Knights Province – 3D, klasyczny styl i inspiracje K&M

Nazwa projektu ma charakter roboczy, dlatego niekoniecznie powinniśmy się do niej przyzwyczajać. Tak czy inaczej Knights Province ma być strategią czasu rzeczywistego, utrzymaną w klimacie old-schoolowym, a w wielu miejscach widać wyraźną inspirację Knights and Merchants. To, co wyróżniać ma dzieło Lewina i Kroma od produktu Joymanii, stanowi trójwymiarowa grafika, tworzona w ramach specyfikacji OpenGL ES2.0. Zaś największą aktywność przy jego tworzeniu przejawia Krom, co jakiś czas informując o postępach na oficjalnym blogu projektu.

Knights province - miasto
Widok miasta w Knights Province. Oczywiste skojarzenia budzą chociażby połączenia drogowe.

Podstawowe założenia projektu

Knights Province ma być tworzone ze szczególnym nastawieniem na rozwój elementów strategicznych. Stosunkowo wolne tempo gry ma umożliwić graczowi przemyślane i drobiazgowe podejmowanie decyzji taktycznych. W szczególności będzie on musiał starannie planować tworzenie budynków oraz gromadzenie i przetwarzanie zasobów. Twórcy obiecują przy tym, że gra zaoferuje szeroką gamę surowców i jednostek z wysoką dbałością o szczegóły. Technologia Overbyte ICS umożliwi natomiast rozgrywkę wieloosobową.

knights province - budynki
Zestaw budowli możliwych do wzniesienia w projektowanej grze.

Silnik Knights Province, czyli K&M Remake bis?

Brzmi znajomo? Tak, twórcy wykorzystują do projektu Knights Province silnik, który od podstaw zbudowali na potrzeby K&M Remake. Jednak twórcom bardzo zależy, by nie utożsamiać ze sobą tych dwóch projektów. Został on stworzony w Delphi. Poddany odpowiednim modyfikacjom służy teraz Lewinowi i Kromowi do kreowania własnej marki. Główną platformą docelową jest naturalnie system Windows, aczkolwiek gra powinna działać również na platformach Linux i MacOS. Kod jest ponadto kompatybilny z Androidem, co może budzić pewne apetyty fanów rozgrywki mobilnej, aczkolwiek w tym zakresie nie wszystko działa w pełni prawidłowo. Efekty dźwiękowe oparte zostały na OpenAL.

knights province - jednostki
Na tym screenie możemy zobaczyć, jak wyglądają modele postaci w Knights Province.

Zapraszamy do testowania!

A teraz najważniejsza informacja. Knights Province w wersji alfa jest ogólnodostępny, a jego najnowszą – siódmą – wersję możecie ściągnąć z naszego portalu:

Pobierz “Knights Province Full Download”

Knights-Province-Alpha-7.1-r4421-Installer.exe – Pobrano 571 razy – 91,53 MB

Na podanym wcześniej blogu projektu znajdziecie ponadto wiele ciekawych materiałów i informacji na temat powstającej gry. Ostatnia wiadomość została napisana przez Kroma w zeszłym tygodniu, możemy zatem śmiało stwierdzić, że jest on w miarę na bieżąco aktualizowany. Użytkowników Facebooka zapewne zainteresuje ponadto oficjalna strona Knights Province na tym portalu.

knights province - 3D
Wielowymiarowość stanowić ma jeden z głównych atutów gry, oprócz dopracowanej „strategiczności”.

Nadzieje na sukces

Na tę chwilę projekt zapowiada się obiecująco. Chociaż wiele jeszcze prac przed autorami, widać, że zabrali się za to profesjonaliści. W mojej ocenie Knights Province po ukończeniu zdecydowanie zasłuży sobie na miano Knights and Merchants 2, choćby z uwagi na przemycenie podstawowych mechanik i motywów z tego kultowego RTS’a. Życzę powodzenia autorom, którzy już tak wiele wnieśli do świata K&M. Szczególnie, że już wkrótce w nasze ręce trafić ma Alpha 8 opisywanego tytułu!

Dodaj komentarz