Premiera Deep Rock Galactic na Xbox One i PC

Po dwóch solidnych latach we wczesnym dostępie i ponad milionie sprzedanych egzemplarzy, strzelanka FPS z gatunku sci-fi ukazuje się dziś na Steamie, Xbox i Microsoft Store

Zwiastun premierowy Deep Rock Galactic jest dostępny poniżej Od dziś dostępne są także dwie paczki DLC: Dark Future i Megacorp.

SKÖVDE, Szwecja – 13 maja 2020: Coffee Stain Publishing i Ghost Ship Games ogłaszają premierę Deep Rock Galactic na SteamieXbox One i w Microsoft Store. Tytuł ukazał się we wczesnym dostępnie w 2016 roku i od razu podbił serca graczy, sprzedając się już w ponad milionie egzemplarzy. Do dziś grę wzbogacono o masę nowych funkcji i zawartości, jak np. wrogowie, bronie, misje, aż po chochlicze okrzyki, fizykę brody i nowe rodzaje piwa w Abyss Bar. Od teraz przygody dziarskich kosmicznych krasnoludów, zdobywających bogatą w surowce planetę Hoxxes VI, dostępne są w pełnej wersji, a dodatkowo gracze mogą skorzystać z dwóch pakietów DLC, Dark Future i Megacorp, zawierających zestawy broni i skórek oraz oficjalną ścieżkę dźwiękową.

Ghost Ship przeprowadził także konkurs dla fanów gry na najlepszy zwiastun premierowy. Nowe filmy pokazywane były codziennie na kanałach społecznościowych Deep Rock, a miesiąc temu ujawniono zwycięski projekt użytkownika Doomer.

– Szczerze wierzymy, że od czasu udostępnienia gry we wczesnym dostępie udało nam się zbudować jedną z najlepszych społeczności graczy w galaktyce. Wspólnie stworzyliśmy Deep Rock Galactic w obecnej formie i cieszymy się, mogąc dziś wypić kilka piw w Abyss Bar, świętując wydanie wersji 1.0 – mówi Mikkel Martin Pedersen, dyrektor gry i współzałożyciel Ghost Ship Games, i dodaje: – 1.0 to nowy początek Deep Rock Galactic. Jesteśmy zachwyceni obecnym stanem gry, ale wciąż mamy ogromne plany dalszego rozwoju i udoskonalania. Naszym celem zawsze była kooperacja, zarówno pod względem rozgrywki, jak i otwartego rozwoju gry we współpracy ze społecznością. Wkrótce opublikujemy dalsze plany.

– Deep Rock Galactic jest pierwszą z naszych gier, które ukazały się w pełnej wersji. Jestem przekonany, że mieliśmy ogromne szczęście, mając za partnera Ghost Ship: mały zespół superutalentowanych ludzi, z unikalnymi pomysłami i podejściem do rozwoju gry. Właśnie z takimi deweloperami chcemy współpracować. Udało im się zgromadzić wokół tytułu aktywną i pełną pasji społeczność, jakiej dotąd jeszcze nie spotkaliśmy, dlatego nie możemy doczekać się dalszego rozwoju gry – przyznaje Anton Westbergh, CEO i współzałożyciel Coffee Stain.

Cechy gry:

  • Tryb współpracy dla czterech graczy: Współdziałaj w grupie podczas prac górniczych i eksploracyjnych, przedzierając się przez gigantyczny system jaskiń pełnych hord śmiertelnie groźnych wrogów i cennych zasobów.
  • 4 unikalne klasy: Wybierz klasę zależnie od tego, czym się zajmiesz. Pokonuj szeregi wrogów jako Strzelec (Gunner), przeprowadzaj rekonesans i oświetlaj jaskinie jako Zwiadowca (Scout), drąż twarde skały będąc Górnikiem (Driller) lub wspieraj sojuszników za pomocą struktur i wieżyczek obronnych, wcielając się w Inżyniera (Engineer).
  • Otoczenie podlegające całkowitemu zniszczeniu: Zniszcz wszystko wokół, aby osiągnąć swój cel. Nie istnieje z góry wytyczona trasa, możesz więc ukończyć misję tak, jak chcesz. Wykuj szlak wiodący prosto do celu lub stwórz zawiłą sieć ścieżek, dzięki którym poznasz otoczenie – wybór należy do ciebie. Pamiętaj tylko, aby zachować ostrożność: niespodziewane spotkanie z hordą obcych może okazać się fatalne w skutkach!
  • Proceduralnie generowany system jaskiń: Zbadaj sieć proceduralnie generowanych grot obfitujących w gotowych do walki wrogów i bogactwa, po które możesz sięgnąć.

Deep Rock Galactic ukazuje się dzisiaj na SteamieXbox One & Microsoft Store w cenie €29.99. Więcej o Deep Rock Galactic na: deeprockgalactic.comTwitterzeFacebookYouTube oraz Deep Rock Galactic Discord.

Dodaj komentarz