Sukces sprzedażowy Frostpunk

Strategiczny survival studia 11 bit wyszedł dopiero 3 dni temu, a już podbija rynek. Frostpunk okazuje się hitem sprzedażowym, który od dnia premiery sprzedał się już w 250 tysiącach egzemplarzy!

Ekonomia, zarządzanie i mroźny kataklizm w tle

Polska produkcja cechuje się bardzo wyróżniającą się konwencji. Zgrabnie łączy elementy strategiczne znane nam z gier typu Settlers z survivalowym klimatem alternatywnej, postapokaliptycznej ziemskiej rzeczywistości. Nie jest to jednak krok w stronę bliższej lub dalszej przyszłości, lecz powrót do… przeszłości. XIX-wieczna Ziemia pogrąża się w nowej epoce lodowcowej. Jak się okazuje, konieczność adaptacji do nowej, brutalnej rzeczywistości zebrała śmiertelne żniwo wśród ludzkiego gatunku. Nieliczni mieszkańcy, którzy zdołali dotychczas przetrwać, muszą z pomocą maszynowego generatora prądu utrzymać się przy życiu.

Sukces sprzedażowy Frostpunk powinien przełożyć się na dalsze inwestycje deweloperów w tytuł. Możemy więc być raczej spokojni o kolejne aktualizacje, zwiększające przyjemność z rozgrywki.

Dodaj komentarz

1 Comment