Tactical Adventures zapowiada taktyczne RPG na PC Solasta: Crown of the Magister

Paryż, Francja; 25 czerwca 2019 – Niezależne francuskie studio Tactical Adventures ogłasza dzisiaj swój pierwszy projekt – taktyczną grę RPG Solasta: Crown of the Magister, która ukaże się na Steamie. Tytuł składa hołd regułom najpopularniejszej na świecie gry RPG, równocześnie dając możliwość dynamicznego wpływania na losy gry poprzez własne decyzje.

Charakterystyka gry

Przygoda rozpoczyna się od zwołania własnej, czteroosobowej drużyny: gracz wybiera plemiona, klasy, historie i umiejętności oraz losuje atrybuty i statystyki, po czym wyrusza na odkrywanie tajemiczych królestw Solasta i ich historii, obejmujących kilka światów. Dynamiczny i mistyczny świat Solasta kryje nowy rodzaj gry wertykalnej. Scenariusze i otoczenie stają się elementem strategicznym: wojownicy preferujący walkę z odległości mogą być ustawieni na wznoszeniach terenu, inni mogą czyhać w kryjówkach na wroga i szpiegować.

Światło służy jako narzędzie do odkrywania lochów lub jako broń przeciw kreaturom ciemności. Solasta to drużynowa gra akcji, w której każda postać jest niezastąpiona. Gracz musi wykorzystywać wszystkie mocne strony swojej drużyny i uważać na słabości, aby odnieść zwyciestwo. Dzięki ruszającej wkrótce kampanii na Kickstarterze, gracze mogą czynnie włączyć się w rozwój gry, przyłączyć się do powstającej społeczności i zapewnić sobie liczne bonusy. Od początku kapmanii będzie można także wyruszyć na przygodę w Solasta.

– Tactical Adventures to niewielki zespól miłośników gier stołowych, zafasynowanych gatunkami Pen&Paper oraz D&D od ponad 30 lat–mówi Mathieu Girard, założyciel studia i dyrektor kreatywny Solasta: Crown of the Magister. – Od zawsze marzyliśmy o tym, aby stworzyć własną grę. Zebraliśmy najlepsze funkcje naszych ulubionych tytułow i tak rozpoczęliśmy pracę nad Solasta. Wiele elementów zostało udoskonalonych, wiele też dodanych, jak np. znaczenie światła, wertykalność, przygoda drużynowa i rzucanie kostką. Korzystamy z zasad gier stołowych, które zbudowały pomost pomiędzy gatunkiem Pen&Paper i grami wideo.

Najważniejsze cechy Solasta: Crown of the Magister:

  • WertykalnośćSolasta to trójwymiarowy świat, a nie szereg płaskich map. Miejsca akcji mogą być odkrywane w różnoraki sposób, np. poprzez wspinanie, latanie, teleportację, czołganie się, odkrywanie tajemniczych przejść lub upadek na nierównym terenie. Zróżnicowany teren można wykorzystać także w walce.
  • Przygoda drużynowa: Gracz ma do wyboru wiele plemion, klas i historii. O wartościach i umiejętnościach decyduje rzut kością. Każdy członek drużyny ma znaczenie, a zadania można wypełnić jedynie dzięki dobrze funkcjonującemu zespołowi.
  • Taktyczna gra cRPG: Każdy konflikt może być rozwiązany na wiele sposobów. Mountaineer Fighter zrzuca wrogów w przepaść, Darkweaver Rogue pokonuje wrogów z wysokości.
  • Światło: Światło to nie tylko narzędzie, aby odkrywać otoczenie i podziemia, ale może być także użyte do walki przeciw smokom i innym kreaturom. Trzeba jednak uważać: światło zdradza naszą własną pozycję.
  • Gra stworzona przez entuzjastów: Tactical Adventures to zespół doświadczonych graczy i weteranów gatunku tabletop, którzy postawili sobie za cel, stworzenie świetnej taktycznej gry cRPG.
  • Kickstarter: Gracze mają możliwośc wesprzeć powstawanie gry i dołączyć do społeczności Solasta. Pierwsze demo gry będzie dostępne niebawem.

Solasta: Crown of the Magister będzie dostępne na Kickstarterze w niedalekiej przyszłości.

Więcej informacji znajduje się na dedykowanej stronie gry lub na Steamie.

Media społecznościowe #solasta obejmują serwisy: Twitter, Instagram, Facebook, YouTube, Discord.

Dodaj komentarz