Zanurz się w chaosie: Premiera wieloosobowej symulacji łodzi podwodnej Barotrauma na Steamie

Gracze zmierzą się z kosmicznymi potworami, katastrofami przyrodniczymi, zdrajcami we własnej załodze i totalnym podwodnym chaosem głęboko pod powierzchnią jednego z księżyców Jowisza

Hamburg, Niemcy – 5 czerwca 2019 r. – Wydawca Daedalic Entertainment i niezależni deweloperzy FakeFish oraz Undertow Games ogłaszają wydanie surrealnego, wieloosobowego symulatora łodzi podwodnej Barotrauma na Windows PC, Mac i Linux poprzez Steam Early Access. Gra dostępna będzie 5 czerwca od ok. godz. 18 w cenie 24,99 euro.

Zwiastun premierowy można obejrzeć w serwisie YouTube.

Barotrauma wysyła załogę składającą się z maksymalnie 16 graczy w podwodną podróż pod powierzchnię Europy, jednego z księżyców Jowisza, gdzie odkrywają obce cuda i katastrofy, dowodzą podwodną maszynerią i walczą z czyhającymi na każdym kroku niebezpieczeństwami – kryjącymi się w mroźnych głębiach oceanu oraz w szeregach własnej załogi. Gracze muszą ze sobą współpracować, aby wypełnić różnorodne misje. Wybiorą oni jedną z kilku klas, by zarządzać wspólnie systemami jak działa, silniki, sonar, a nawet reaktorem jądrowym. Należy przygotować się na ataki wrogich potworów, pozaziemskich wirusów i śmiertelne radioaktywne wycieki.

Barotrauma spodoba się zwolennikom twórczego chaosu dzięki proceduralnie generowanym poziomom i pełnym wsparciem moddingu. Fizyka ragdoll zapewnia grze niekonwencjonalny klimat – zarówno granie, jak i oglądanie rozgrywki dostarcza wiele frajdy. Ale uwaga: niektóre zagrożenia czają się tuż za rogiem! Tryb zdrajcy to opcja, która losowo przypisuje graczowi rolę spiskowca z misjami jak zabójstwo czy sabotaż.

Główne cechy gry:

  • Emocjonująca gra wieloosobowa z trybem kooperacji dla 16 graczy w oprawie 2D. Gracz może także oszukać swoją ekipę i pogrzebać członków załogi w lodowatej mogile…
  • Zarządzanie skomplikowanymi okrętami podwodnymi, umożliwiające przetrwanie w głębinach Europy, jednego z zamrożonych księżyców Jowisza.
  • Eksploracja rozległego oceanu, pełnego nieznanych istot i sekretów.
  • Kilka klas do wyboru: kapitan, inżynier, ochroniarz, mechnik i medyk.
  • Proceduralnie tworzone poziomy i wydarzenia, gwarantujące unikalną rozgrywkę.
  • Opcja Monster Maker: możliwość modyfikowania gry w Steam Workshop i tworzenie własnych okrętów podwodnych, poziomów lub potworów.

Faza wczesnego dostępu to tylko początek Barotraumy! Gra będzie regularnie aktualizowana i poszerzana o nową zawartość, funkcje i ulepszenia w ścisłej współpracy ze społecznością.

 Dalsze informacje znajdują się na profilu gry na Steamie oraz na oficjalnej stronie internetowej stronie internetowej gry.

Dodaj komentarz