Taktyczna gra RPG Iron Danger ukazuje się dziś na Steamie i GOG

Na graczy czeka inspirowany mitologią nordycką i nowoczesnym steampunkiem tytuł, w którym przyjdzie się zmierzyć z czasem

HAMBURG, Niemcy — 25 marca 2020 — Daedalic Entertainment i Action Squad Studios ogłaszają premierę Iron Danger w serwisie Steam i GOG.com. Taktyczna gra RPG ukazuje się na PC, wersje na Mac i Linux będą dostępne niebawem.

Iron Danger przenosi graczy do gnębionego wojną świata, inspirowanego zarówno mitologią nordycką jak i nowoczesnym steampunkiem i tech noir. Ich zadaniem będzie znalezienie sprzymierzeńców i udoskonalanie umiejętności, aby ocalić miasto Kalevala przed zagładą. Gracze muszą przy tym pamiętać, że rzeka czasu nie płynie tylko w jednym kierunku…

Poniżej zwiastun premierowy.

Kiedy armia Północy atakuję wioskę Kipuny – bohaterki Iron Danger – zostaje ona śmiertelnie ranna. Ratunkiem okazuje się tajemnicze kryształowe stworzenie, które daje Kipunie moc przewijania czasu. Dzięki nowo odkrytym mocom dziewczyna uczy się manipulować czwartym wymiarem i cofać czas do pięciu sekund, aby zmieniać przyszłość.

Gracze mogą blokować lub unikać ataków, które z pewnością ich uderzą, strategicznie dostosować swoją pozycję na polu bitwy, wybierać i dopasowywać czasowo ataki do sytuacji lub leczyć rany. Dzięki temu tradycyjna walka taktyczna otrzymuje elementy łamigłówki, ponieważ gracze mogą nieustannie testować nowe podejścia i synchronizować działania postaci, aby uzyskać doskonały wynik.

Cechy gry:

  • Wyjątkowa mechanika manipulacji czasem, która pozwala na połączenie najlepszych elementów walki turowej i w czasie rzeczywistym, dając nowe wrażenia z walki taktycznej.
  • Wysoce interaktywne środowiska, które mogą być wykorzystane do pokonania wrogów i zwycięstwa nawet w sytuacji bez wyjścia.
  • Przygoda w świecie steampunkowego fantasy, pełnego niezwykłych, inspirowanych fińskim folklorem mieszkańców.
  • Brak grindu: postępy postaci są zbalansowane w ciągu całej przygody.
  • Walka z epickimi bossami.
  • Ponad 15 godzin rozgrywki.

Więcej informacji na: oficjalnej stronie gry oraz na Steam.

Dodaj komentarz