Złoto z WoW droższe od waluty Wenezueli!

Boliwar kontra złoto z WoW – zwycięzca może być tylko jeden!

O tym, że kryptowaluty potrafią zdecydowanie przebijać swym kursem waluty państwowe, wiemy nie od dziś. Ale żeby waluta z gry miała wyższe notowania od oficjalnego środka płatniczego danego kraju – to sytuacja bez precedensu. Zgodnie z wyliczeniami użytkownika KalebPrime kurs złota z popularnego MMORPG World of Warcraft ma wyższy kurs od wenezuelskiego boliwara!

Wygląda więc na to, że za dolara otrzymamy 8385 sztuk złota w WoW oraz prawie 8494 boliwarów. Wynika to z hiperinflacji wywołanej kryzysem gospodarczym socjalistycznej Wenezueli. Kraj od śmierci byłego przywódcy Hugo Chaveza nie potrafi sobie poradzić i stoi na skraju bankructwa i wojny domowej. Tymczasem produkcja Blizzarda wciąż zajmuje czołową pozycję na rynku gier MMO i mimo upływu lat jest rozwijana i osiąga pozytywne wyniki finansowe.

boliwar wenezuelski

Jaka rada dla władz Wenezueli? Kiedy dolar Zimbabwe osiągnął wartość śmieciową, został zlikwidowany i wprowadzono w tym kraju dolar amerykański. Wenezuelczycy, nie zwlekajcie – zamieńcie swoje środki płatnicze na wirtualne sztuki złota! To umożliwi dalsze prowadzenie wirtualnej polityki finansowej :-).

Dodaj komentarz