Aiko’s Choice: samodzielny dodatek do Shadow Tactics: Blades of the Shogun dostępny już dziś

Podążaj za kunoichi Aiko, aby pogodzić się z jej przeszłością w zupełnie nowych misjach pełnych akcji i taktycznych bitew, z których słynie seria

Aiko’s Choice, długo wyczekiwany samodzielny dodatek do cieszącej się uznaniem gry taktycznej Shadow Tactics: Blades of the Shogun zadebiutuje na PC już dzisiaj o 19:00 CET – dokładnie w porę, aby uczcić piątą rocznicę premiery głównej gry. Gracze mogą rozpocząć zupełnie nowe misje, śledząc historię adeptki kunoichi Aiko i jej przyjaciół, którzy chcą raz na zawsze rozprawić się z przeszłością Aiko.

Zwiastun premierowy

Shadow Tactics: Blades of the Shogun – Aiko´s Choice skupia się na jednej z protagonistek podstawowej wersji gry – adeptce kunochi Aiko. Jest ona mistrzynią kamuflażu, a jednym z jej podstawowych trików jest odwracanie uwagi strażników za pomocą przebrania gejszy. Podczas gdy Aiko była pewna, że porzuciła swoje dawne życie, jej była sensei, przebiegła mistrzyni szpiegów Lady Chiyo, wychodzi z cienia, by rzucić jej wyzwanie. W obliczu zagrożenia Aiko, wraz z grupą swoich zabójczych przyjaciół, wyrusza w podróż, by uporać się z duchami przeszłości…

Podobnie jak w grze głównej gracz przejmuje kontrolę nad drużyną śmiertelnie niebezpiecznych zabójców i przekrada się w cieniu pomiędzy dziesiątkami przeciwników. Dobiera odpowiednią taktykę, by przeniknąć do baz wroga ukrytych w lasach lub tętniących życiem miasteczkach epoki Edo. Zastawia pułapki, truje i rozprasza przeciwników lub całkowicie ich unika. Musi starannie zaplanować każdy swój ruch i korzystać z pomysłowych strategii, by pokonać wrogów i ukończyć każdą z wymagających misji na drodze do odkrycia przeszłości Aiko!

Cechy:

  • Wróć do pięknego świata Shadow Tactics przedstawiającego Japonię z początku okresu Edo.
  • Spotkaj ponownie swoje ulubione postacie i wyrusz z nimi w ostatnią podróż powiązaną z fabułą gry Shadow Tactics: Blades of the Shogun.
  • Ciesz się wcześniej nieznaną historią skupiającą się na wspaniałej kunoichi Aiko, która musi się zmierzyć z niebezpiecznym przeciwnikiem mającym związek z jej przeszłością.
  • Rozegraj trzy pełnoprawne misje główne odbywające się w zupełnie nowych miejscach, a także trzy krótsze zadania będące formą przerywników.

Rozszerzenie zawiera wszystkie funkcje gry głównej:

  • Kieruj drużyną zupełnie różnych postaci o wyjątkowych zestawach umiejętności.
  • Zsynchronizuj działania swojej drużyny, by uderzyć we wrogów jednocześnie dzięki trybowi cienia.
  • Korzystaj z ataków, które zabiją wrogów lub pozostawią ich przy życiu.
  • Odkryj mnóstwo sposobów likwidowania przeciwników lub przekradania się obok nich.
  • Wybierz poziom trudności, który odpowiada Twoim umiejętnościom.

Więcej informacji dostępne jest na oficjalnej stronie Steam dodatku. Podstawowa gra nie jest wymagana do zagrania w Aiko´s Choice, ale zalecamy zapoznanie się z nią przed zagłębieniem się w ten samodzielny dodatek.

Daedalic Entertainment na TwitterzeFacebooku i Instagramie.

Mimimi Games na Twitterze, Facebooku i Instagramie oraz na Discordzie.

Dodaj komentarz