Funcom prezentuje pierwsze spojrzenie na Dune: Awakening podczas The Game Awards

Poznaj ekscytujące spojrzenie na epicką skalę Arrakis w Dune Open World Survival MMO.

Po zaprezentowaniu gry na Gamescom 2022, Funcom jest podekscytowany możliwością pokazania pierwszego materiału pre-alpha z Dune: Awakening, ich ambitnego Open World Survival MMO. Zainspirowane arcydziełem sci-fi DUNE napisanym przez Franka Herberta i nagradzanym, przebojowym filmem Legendary Entertainment z Denisem Villeneuve, Dune: Awakening jest zbudowane z myślą zarówno o fanach Dune, jak i weteranach gatunku Survival.

Funcom od ponad dwóch dekad wprowadza innowacje w gatunkach Massively Multiplayer i Survival, ostatnio za sprawą Conan Exiles. Dune: Awakening opiera się na tym silnym fundamencie, łącząc aspekty Open World Survival i MMO w realia Dune, który ożywia epickie uniwersum Franka Herberta w zupełnie wyjątkowy sposób. Wraz z tym teaserem rozgrywki, Funcom zaktualizował również stronę internetową Dune: Awakening, dając szersze spojrzenie na doświadczenie gracza.

I W Dune: Awakening starasz się przetrwać niezliczone niebezpieczeństwa Arrakis u boku tysięcy innych graczy. Poznaj swoją rolę i tożsamość, przeżywając epicką podróż osobistą, od poszukiwania wody i budowania schronień przed burzami po kontrolowanie przepływu przyprawy w najwyższych sferach planety.

Przyprawa leży w centrum konfliktu, rozwoju i władzy w Dune: Awakening. Tam, gdzie pojawiają się wybuchy przyprawy, zbiegają się gracze. Walki mogą obejmować zarówno szybkie potyczki, jak i wielkie bitwy, w których piechota, pojazdy naziemne i ornitoptery odgrywają istotną rolę.

Pustynie kryją w sobie mnóstwo wyborów do podjęcia i ścieżek do odkrycia. Wskakuj do ornitoptera, aby zwiadować głębokie pustynie; wyposażaj zaawansowane zbroje i broń, aby stać się śmiertelnie niebezpiecznym najemnikiem; przeprowadź wydajną operację zbierania przypraw; zdobądź wpływy wśród Wielkich Domów – zrób to wszystko i jeszcze więcej.

Joel Bylos, Chief Creative Officer w Funcom i dyrektor kreatywny Dune: Awakening, mówi., „Praca z tak bogatym i rozbudowanym uniwersum, jakim jest Dune, doskonale wpisuje się w dążenie Funcomu do tworzenia fascynujących wieloosobowych otwartych światów. Z Dune: Awakening, staramy się przesunąć granice tego, czego ludzie oczekują w przestrzeni Survival – i nie mogę się doczekać, aż będziemy mogli oddać ją w ręce naszych graczy.”

“Jesteśmy podekscytowani możliwością ożywienia uniwersum Dune w tak wciągający i interaktywny sposób.  Głębia i szczegóły, jakie Funcom wnosi do Dune: Awakening na PC i konsole jest zdumiewająca i nie możemy się doczekać, aż fani Diuny i gier survivalowych dołączą do nas na Arrakis i spróbują swoich sił w przetrwaniu na najbardziej niebezpiecznej planecie we wszechświecie,” dodaje Sam Rappaport, VP, Interactive Media w Legendary Entertainment.

Dune: Awakening pojawi się na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. W kolejnych miesiącach po dzisiejszym teaserze rozgrywki, każdy aspekt gry zacznie być szczegółowo opisywany, dając graczom pełne zrozumienie gry, zanim wejdzie ona do fazy Beta. Zarejestruj się już teraz na stronie www.duneawakening.com i dodaj grę do Wishlisty na Steam.

Dodaj komentarz