Assasin’s Creed: Herezja – nowa książka inspirowana serią

Pod koniec zeszłego roku na ekrany kin wszedł film Assasin’s Creed w reżyserii Justina Kurzela. Zebrał przeciętne opinie, jednak da się zauważyć, iż ostatnimi czasy Ubisoft celuje w media inne niż gry dla popularyzacji swojej naczelnej marki.

Tym razem mowa o dziele literackim. Znana pisarka fantasy i science fiction Christie Golden napisała powieść osadzoną w świecie wykreowanym przez Ubisoft. To zresztą nie pierwsze jej dzieło w tym uniwersum, stąd też wiele osób będzie tę panią kojarzyło z AC.

Historia

Assasin’s Creed: Herezja to historia Simona Hathawaya, członka Wewnętrznego Sanktuarium Zakonu Templariuszy. Z użyciem Animusa o nowym modelu uzyskuje możliwość przywrócenia wspomnień z pamięci genetycznej Gabriela Laxarta, swojego przodka, weterana kampanii wojennej Joanny d’Arc. Ta podróż w średniowieczne przeżycia pozwala poznać bohaterowi szokujące fakty na temat źródeł konfliktu asasynów i templariuszy. Simon jest w rozterce – która strona tak naprawdę uprawia herezję? Przy okazji poznaje też dzieje miłosne Laxarta.

Już wkrótce w księgarniach

Oficjalna premiera powieści Assasin’s Creed: Herezja będzie miała miejsce 26. kwietnia. Za sprawą Wydawnictwa Ignisis możemy już teraz zapoznać się z fragmentem książki, zawierającym prolog i pierwszy rozdział, poprzez niniejszą stronę.

Coraz silniejsze przenikanie się sztuk

Książki inspirowane grami stanowią, szczególnie w ostatnich latach, dość wyraźny trend. Poprzednia dekada przyzwyczaiła nas raczej do odwrotnej kolejności. Obecnie poszczególne formy ekspresji artystycznej coraz bardziej się przenikają i uzupełniają. Marka Assasin’s Creed jest tego doskonałym przykładem, niezależnie od tego, jak oceniamy jakość poszczególnych jej odsłon w różnych formach. Literatura, film, teatr, muzyka… obecnie to wyliczenie wypada uzupełnić o gry komputerowe, które nie tylko mogą być sztuką, ale również zaczynają kształtować motywy, z których następnie czerpią inne media.

Dodaj komentarz