Będzie Starcraft III? Nowy projekt Davida Kima

Starcraft III – spekulacje wywołane jednym nazwiskiem

Czy jest szansa na kontynuację znanej i lubianej serii RTS? David Kim, główny projektant Starcraft II właśnie dołączył do zespołu pracującego nad nowym projektem Blizzarda. Portal Interia cytuje wypowiedź twórcy z tym związaną:

W mojej karierze dotarłem do momentu, w którym postanowiłem skupić się na innym projekcie, by badać, uczyć się i dojrzeć jako projektant gier. Ta druga gra powstaje tu, w Blizzardzie, więc mam nadzieję, że praca nad nią będzie równie niesamowita, co w przypadku SC2, podobnie jak doświadczenie ze współpracy z fanami. Tak jak w wielu z was, dużą część życia oddałem StarCraftowi i czuję się specjalnie połączony ze społecznością SC2, ponieważ wspólnie dojrzewaliśmy, tworząc ze StarCrafta II najlepszą grą e-sportową na świecie.
Na temat owego projektu wciąż jeszcze niczego konkretnego nie wiemy. Od razu jednak zapala się w głowie lampka: w jaki sposób projektant mógłby najlepiej spożytkować swoje doświadczenia ze SC2? Pracując nad częścią trzecią. Na to jednak jeszcze nie ma dowodów. Nie mniej warto sprawę śledzić, stąd też zdecydowałem się przytoczyć na portalu wypowiedź pana Kima. A może… Blizzard ma tendencję do wydawania kontynuacji 12 lat po poprzedniczce (Diablo 3, StarCraft 2). World of Warcraft kończy już lat 13, a Warcraft 3 aż 15. Może czas odświeżyć swoją żelazną serię? Nie ukrywam, fajnie by było…
W każdym razie coś powstanie na pewno, a znając tego dewelopera raczej możemy spodziewać się czegoś rzeczywiście dobrego ;-).

Dodaj komentarz