Deponia Doomsday debiutuje na konsolach

Ostatnia część popularnej serii gry przygodowej typu point-and-click trafiła właśnie na PlayStation®4 i Xbox One

Hamburg, Niemcy  27 lutego 2019 roku –Od dziś Deponia Doomsday, czwarta i ostatnia część popularnej serii point-and-click od Daedalic Entertainment, jest dostępna na konsolach. Wydanie cyfrowe zakupić można na PlayStation®4 i Xbox One w cenie 19,99 EUR. Dodatkowo tytuł otrzymał wersję pudełkową na PlayStation®4.

W Deponia Doomsday latające miasto Elysium jest w stanie upadku, ohydne stwory Fewlocks zamieszkują  planetę Deponia, a Rufus jest najwyraźniej jedynym ocalałym przedstawicielem rodzaju ludzkiego. Widzi on tylko jedno wyjście – Deponia musi zostać wysadzona w powietrze. Przerażony budzi się w swoim łóżku, zastanawiając się czy miał do czynienia ze snem czy z wizją. Rufus będzie mógł to sprawdzić po tym, jak ekscentryczny profesor McChronicle wykryje kilka anomalii czasowych. Odnalezienie wehikułu czasu pozwoli Rufusowi natychmiast wyruszyć w podróż, w której miesza się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Główne cechy gry:

  • Dystopia kontra utopia. Połączenie klimatu znanego z Elysium Neilla Blomkampa oraz Interstellar Christophera Nolana.
  • Największa i najbardziej rozbudowana gra z serii Deponia, z około 20 godzinami rozgrywki i ponad 100 środowiskami gry.
  • Po raz pierwszy w grze: pływające miasto Elysium.
  • Specjalny fan service: nowy rozdział i alternatywne zakończenie sagi Deponia.
  • Dziesiątki nowych i znanych dziwacznych postaci, w tym Goal, Lonzo, Lotti, a nawet Wenzel.

Dodaj komentarz