Barotrauma, nietypowa symulacja łodzi podwodnej w kosmosie, zapowiedziana

Daedalic Entertainment wyda nową grę wieloosobową z trybem kooperacji wiosną 2019

Hamburg, Niemcy – 28 lutego 2019 roku – Wydawca Daedalic Entertainment ujawnia dziś kolejny nowy tytuł z tegorocznego portfolio. Wraz z fińskimi deweloperami FakeFish i Undertow Games Daedalic ogłasza grę Barotrauma, w której ekipa łodzi podwodnej walczy o przetrwanie w odległych zakątkach Układu Słonecznego. Barotrauma jest generowaną proceduralnie symulacją z trybem wieloosobowym przeznaczonym dla maksymalnie 16 graczy. Zarządzają oni skomplikowanymi systemami podwodnymi, aby przetrwać w temperaturach poniżej zera oraz odkrywać obcy ocean. Tytuł pojawi się wiosną tego roku we wczesnym dostępie na Steamie.

Pierwszy zwiastun Barotraumy można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube wydawcy.

Fabuła Barotraumy osadzona jest w niedalekiej przyszłości, kiedy to nieustraszeni poszukiwacze przygód uciekli z Ziemi i osiedlili się na Europie, wodnym księżycu Jowisza. W tym nieprzyjaznym środowisku przeżycie jest możliwe tylko w głębinach oceanu, poniżej zamarzniętej powierzchni księżyca. Tutaj do akcji wkracza gracz i jego (miejmy nadzieję) dzielna ekipa. Tymczasem to nie tylko ludzie walczą o przetrwanie pod wodą…

Jako członka załogi łodzi podwodnej, zadaniem gracza jest sterowanie okrętem przez niebezpieczny teren, eksploracja nieznanych ruin i  stawianie czoła wymagającym misjom. Gracze uczą się zarządzania wszystkimi rodzajami systemów pokładowych, takimi jak reaktor jądrowy, sonar, broń, maszyny i inne. Dzięki złożonemu systemowi craftingu, załoga może tworzyć narzędzia, leki i broń ułatwiające przetrwanie.

W grze ważne jest, aby działać szybko i strategicznie, szczególnie w obliczu nieoczekiwanych katastrof. Oprócz roli kapitana, na pokładzie istnieją cztery różne typy stanowisk. Proceduralnie generowane poziomy i wydarzenia sprawiają, że zabawa pełna jest adrenaliny niezależnie od tego czy zagłębiamy misje wspólnie z przyjaciółmi, czy obserwujemy walkę z niebezpieczeństwami prowadzoną przez innych graczy.

Główne cechy gry:

  • Zarządzanie skomplikowanymi okrętami podwodnymi, umożliwiające przetrwanie w głębinach Europy, jednego z zamrożonych księżyców Jowisza.
  • Pięć stanowisk pokładowych: kapitan okrętu, inżynier, mechanik, lekarz i asystent.
  • Eksploracja rozległego oceanu pełnego nieznanych istot, ruin i sekretów.
  • Emocjonująca gra wieloosobowa z trybem kooperacji dla najwyżej 16 graczy. Gracz może zdradzić ekipę w Traitor Mode.
  • Kompleksowy system zarządzania i craftingu.
  • Proceduralnie tworzone poziomy i wydarzenia gwarantujące unikalną rozgrywkę.
  • Wyrazisty styl animacji i dopracowana fizyka ragdoll.
  • Opcja Monster Maker: możliwość modyfikowania gry w Steam Workshop poprzez tworzenie własnych sprite’ów, okrętów podwodnych, poziomów lub potworów.

Dodaj komentarz