Felix The Reaper ukaże się 17 października na PC i konsolach

Podczas Inside Xbox ogłoszono, że nominowany do nagrody „Most Original Game” podczas gamescom 2019 tytuł będzie częścią Xbox Game Pass

Hamburg, Niemcy  25 września 2019 – Wydawca Daedalic Entertainment i niezależne studio Kong Orange ujawniają datę premiery Felix The Reaper. Gra przygodowa o roztańczonym agencie Ministerstwa Śmierci ukaże się 17 października na Xbox One, PlayStation®4, Nintendo Switch oraz na PC i Mac w serwisie Steam

Podczas wydarzenia Inside Xbox ogłoszono także, że Felix The Reaper będzie częścią Xbox Game Pass oraz Xbox Game Pass Ultimate w dniu premiery.

Nowy materiał wideo od Kong Orange pokazuje przebieg prac nad grą i główne inspiracje studia.

Felix The Reaper to romantyczna gra 3D z elementami logicznymi i humorystycznymi, w której gracze pokrzyżują plany Ministerstwa Śmierci. Wcielą się w postać Feliksa – roztańczonego żniwiarza, który musi utorować sobie drogę przez pełen zagadek świat. Jak każdy żniwiarz, Feliks może poruszać się jedynie w cieniu. Na szczęście posiada umiejętność manipulacji położeniem słońca i przesuwania przedmiotów, dzięki czemu może tworzyć ocienioną ścieżkę i utorować sobie bezpieczną drogę. Każda pokonana przeszkoda przybliża bohatera do swojej ukochanej, Betty z Ministerstwa Życia. Ta zaskakująca i ekstrawagancka przygodówka oprawiona jest wyjątkową muzyką kilkunastu niezależnych twórców. Zawiera także obszerną bazę danych o znaczeniu i występowaniu motywu śmierci w historii.

Główne cechy:

  • Oryginalna gra z elementami przygodowymi i logicznymi oraz wymagającym gameplay’em, osadzona w kolorowym, słodko-strasznym świecie.
  • Gracze przemierzą tanecznym krokiem 20 poziomów w wersji standardowej lub hardkorowej oraz mogą odblokować próby czasowe.
  • Gracze wcielą się w Feliksa, całkiem sympatycznego żniwiarza z zamiłowaniem do tańca.
  • Na walkmanie Feliksa można wybrać ulubioną muzykę niezależnych wykonawców.
  • Gracze mogą także podziwiać tańczącego bohatera, którego ruchy zostały stworzone we współpracy z profesjonalnymi tancerzami.
  • Zanurzą się w fascynującym świecie, zainspirowanym i ukazującym elementy niemal tysiącletniej historii śmierci w różnych kulturach.

Dodaj komentarz