Taktyczne RPG Solasta: Crown of the Magister otrzyma zawartość i zasady z Dungeons & Dragons SRD 5.1

Gra osiągnęła już 95% założonej kwoty na Kickstarterze – do końca kampanii dostępne jest darmowe demo na Steamie

Paryż, Francja – 24 września 2019: Niezależne studio Tactical Adventures informuje, że otrzymało od Wizards of the Coast licencję na użycie zawartości i zasad z Dungeons and Dragons SRD 5.1 w swojej najnowszej produkcji Solasta: Crown of the Magister. Studio niedawno wydało darmowe demo wersji pre-alpha gry w serwisie Steam. Równocześnie ruszyła kampania crowdfundingowa tytułu na platformie Kickstarter, którą wsparło już ponad 4300 graczy. Do osiągnięcia celu pozostało zaledwie 5% i 9 dni.

Solasta: Crown of the Magister była tematem popularnej audycji o Dungeons & Dragons Critical Role w ubiegłym tygodniu. Wideo można obejrzeć poniżej.

Zwiastun premierowy kampanii na Kickstarterze znajduje się tu:

– Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, jak Solasta przyjmowana jest dotychczas przez użytkowników – przyznaje Mathieu Girard, założyciel Tactical Adventures i dyrektor kreatywny gry. – Licencja od Wizards of the Coast jest oczywiście dużym krokiem naprzód. Cieszymy się, że możemy w pełni zastosować reguły SRD5. Daje nam to znacznie więcej możliwości rozwoju gry w kierunku, jaki oczekują fani.

Dynamiczny i mistyczny świat Solasta: Crown of the Magister kryje nowy rodzaj gry wertykalnej, w którym otoczenie staje się elementem strategicznym. Światło służy jako narzędzie do odkrywania lochów lub jako broń przeciw kreaturom ciemności, ale musi być używane ostrożnie, ponieważ zdradza także naszą pozycję. Solasta to wyjątkowa drużynowa gra akcji, w której każda postać jest niezastąpiona i może zostać bohaterem akcji. Gracz musi wykorzystywać wszystkie mocne strony swojej drużyny i uważać na słabości, aby odnieść zwycięstwo. 

Najważniejsze cechy Solasta: Crown of the Magister:

  • WertykalnośćSolasta to trójwymiarowy świat, a nie szereg płaskich map. Miejsca akcji mogą być odkrywane w różnoraki sposób, np. poprzez wspinanie, latanie, teleportację, czołganie się, odkrywanie tajemniczych przejść lub upadek na nierównym terenie. Zróżnicowany teren można wykorzystać także w walce.
  • Przygoda drużynowa: Gracz ma do wyboru wiele plemion, klas i historii. O wartościach i umiejętnościach decyduje rzut kostką. Każdy członek drużyny ma znaczenie, a zadania można wypełnić jedynie dzięki dobrze funkcjonującemu zespołowi.
  • Taktyczna gra cRPG: Każdy konflikt może być rozwiązany na wiele sposobów. Mountaineer Fighter zrzuca wrogów w przepaść, Darkweaver Rogue pokonuje wrogów z wysokości. Każda decyzja gracza ma wpływ na dalsze losy.
  • Światło: Światło to nie tylko narzędzie, aby odkrywać otoczenie i podziemia, ale może być także użyte do walki przeciwko różnym kreaturom. Trzeba jednak uważać: światło zdradza naszą własną pozycję.
  • Gra stworzona przez entuzjastów: Tactical Adventures to zespół doświadczonych graczy i weteranów gatunku tabletop, którzy postawili sobie za cel stworzenie świetnej taktycznej gry cRPG.
  • Kickstarter: Gracze mają możliwość wesprzeć powstawanie gry i dołączyć do społeczności Solasta. Kampania crowdfundingowa obejmuje wielopoziomowy system nagród oraz godzinne demo wersji pre-alpha, dostępne za darmo dla wszystkich zainteresowanych.

Solasta: Crown of the Magister można jeszcze wesprzeć na platformie Kickstarter oraz zagrać w demo gry w serwisie Steam. Więcej informacji znajduje się na stronie www.solastagame.com, na SteamieTwitterzeInstagramieFacebooku, kanale YouTube Twitchu oraz w konwersacji na Discordzie oficjalnych forach.

Dodaj komentarz