Fiasko moda Red Dead Redemption V

Błyskotliwy start projektu niestety nie zawsze oznacza jego ukończenie. W marcu grupa niezależnych twórców spod szyldu .White zapowiedziała powstanie modyfikacji Red Dead Redemption V. Docelowo miała ona przenosić mapę z westernowej przygodówki w realia innej znanej produkcji Rockstara – Grand Theft Auto V. Konwersja wydawała się być łakomym kąskiem dla fanów obydwu gier i wzbudziła spore zainteresowanie.

Delecja projektu – skąd taka decyzja?

Niestety, wczoraj internet obiegła wiadomość o skasowaniu projektu. Mod nie powstanie, został usunięty również jego trailer. Jeden z twórców, Mr. Leisurewear, poinformował o tym na forum GTA:

Wiem, że może być to ciężką pigułką do przełknięcia, ale otrzymaliśmy pewną wiadomość i musimy przerwać pracę. Dziękujemy za wsparcie, ale projekt nie powstanie

Dlaczego? Wszystko wskazuje na to, że Take-Two, spółka zależna od Rockstara, zdecydowała się zagrozić konsekwencjami prawnymi modderom. To dość częsta praktyka tego producenta.

Cóż, w takiej sytuacji trudno się chłopakom dziwić, że zaniechali prac. Nikt nie chce wylądować z Sztumie za prawa autorskie. Dziwi tylko aż taka zapalczywość twórców GTA. Fanowskie mody to normalna praktyka gamingu i działają zdecydowanie na korzyść marek.

No ale trzeba się jakoś pozbierać. Na otarcie łez pozostawiam trailer oficjalnego sequela westernowego sandboxa. Red Dead Redemption 2 zostanie wydane jeszcze w tym roku.

 

Dodaj komentarz

1 Comment