Amazon Games i Bandai Namco Online wprowadzą Blue Protocol na zachodnie rynki w 2023 roku

Oszałamiająca wizualnie, inspirowana anime fabularna gra akcji ukaże się w przyszłym roku na PC, Xbox Series X|S i PlayStation 5.

Amazon Games i Bandai Namco Online Inc. ogłosiły dziś, że Blue Protocol, wieloosobowa fabularna gra akcji online z piękną, inspirowaną anime grafiką, trafi za sprawą Amazon Games do Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Australii i Nowej Zelandii. Blue Protocol będzie grą free-to-play i ukaże się na PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5 w drugiej połowie 2023 roku, z zamkniętą betą na PC już z początkiem 2023 roku.

Zwiastun prezentujący rozgrywkę, zaprezentowany podczas The Game Awards.

Blue Protocol to pięknie wykonana gra; wygląda jakby Anime zostało powołane do życia” – powiedział Christoph Hartmann, VP, Amazon Games. „Bandai Namco Online stworzyło świat najwyższej jakości z wciągającą historią, która zbuduje społeczność i zanurzy graczy w pełnej akcji przygodzie. Jako że anime wciąż zyskuje na popularności na całym świecie, nie możemy się doczekać, by w przyszłym roku dostarczyć Blue Protocol graczom na Zachodzie.”

Blue Protocol, opracowany przez Bandai Namco Online Inc. i Bandai Namco Studios, zabiera graczy w heroiczną podróż przez Regnas, świat balansujący na krawędzi zniszczenia po tysiącleciach konfliktów i nadużywania technologii. Gracze muszą zjednoczyć się i okiełznać tajemnicze światło zwane Flux, aby pokonać potężnych wrogów. Gracze mogą w pełni spersonalizować swoją postać i wybrać jedną z pięciu unikalnych klas: wytrzymałego Blade Wardena, walecznego Twin Strikera, wszechstronnego Strider, uniwersalnego Spell Weavera lub zadającego obrażenia Foe Breakera. Wspomagani przez Echa, potężne mistyczne stworzenia, gracze uwolnią swoje wspomnienia i będą walczyć o ocalenie świata.

„Zaangażowanie Amazon w jakość i dbałość o szczegóły w dostarczaniu Blue Protocol do nowych odbiorców jest wzorcowe” – powiedział Sokichi Shimooka, producent wykonawczy Blue Protocol w Bandai Namco Online Inc. „Głębokie doświadczenie zespołu Amazon Games w prowadzeniu gier wieloosobowych, w połączeniu z zasobami wydawniczymi Amazon i możliwościami transmedialnymi, sprawiło, że są idealnym wydawcą dla Blue Protocol na Zachodzie. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy, aby dostarczyć graczom niesamowite doświadczenie.”

Blue Protocol będzie najnowszym tytułem w portfolio Amazon Games obejmującym wysokiej jakości gry usługi, w tym Lost Ark i New World. Współpraca ta jest następstwem wcześniej ogłoszonych umów wydawniczych z czołowymi globalnymi deweloperami, w tym Smilegate RPG, Glowmade i Disruptive Games. Więcej informacji na temat Blue Protocol, dostępne jest na oficjalnym koncie Twitter produkcji oraz stronie PlayBlueProtocol.com, na której możliwe jest też dokonanie zapisu do udziału w zamkniętej becie.

Dodaj komentarz