Gramy! Heroes 3 – Kampania Eliksir Życia (2/4)

Kampania Eliksir Życia
Misja 2 – Bandyci

Prolog

Plotki głoszą, że Pierścień Żywotności, najważniejszy składnik Eliksiru Życia, znajduje się w rejonie Shantanna na południu AvLee. W tej misji kluczową rolę gra czas: widziano jak Rycerz Śmierci spotkał się z bandytami, którzy od dawna terroryzują ten rejon. Sądzimy, że wynajął ich, by ubiegli nas w poszukiwaniach.

Specyfikacja

  • Poziom trudności (sugerowany): 100% (koń);
  • Rozmiar: M;
  • Maksymalny poziom bohaterów: 15;
  • Warunki wygranej: zdobycie artefaktu (Pierścień Żywotności);
  • Warunki przegranej: utrata bohatera (Gelu);
  • Premie początkowe: (a) 10 rozbójników, (b) 2000 sztuk złota lub (c) 10 Rękawice Jeźdźca.

Kampania Eliksir Życia Misja 2

Opis przejścia

W tym zadaniu jako premię początkową sugeruję wziąć rękawice szybkości. Pomogą nam przemieszczać się sprawnie pomiędzy miastami.

Na początek bierzemy z bastionu startowego 20 wysokich elfów i je ulepszamy do postaci strzelców. To dość spory kapitał początkowy. Proponuję dać po 10 strzelców każdemu z naszych bohaterów początkowych i w ten sposób przyspieszyć znacząco ekspansję. Podczas gdy pomocnicy będą czyścić strefę startową, a następnie przejmować kopalnie, Gelu nie rusza ścieżką w stronę centrum mapy, po drodze uzupełniając armię w okolicznych siedliskach. W tej misji mamy dwóch przeciwników – brązowego, wyposażonego w trzy bastiony, a także czerwonego z dwiema nekropoliami. Ich pokonanie nie jest co prawda konieczne, ale sugeruję to zrobić z dwóch powodów – po pierwsze dla uzyskania 15 poziomu doświadczenia oraz poznania nowych zaklęć i odwiedzenia budynków zwiększających umiejętności, a po drugie dla rozrywki i możliwości spokojnego wykonania celu głównego.

Tak więc uderzamy wpierw na neutralne bastiony brązowego nieprzyjaciela. Dwa pierwsze nie powinny nam sprawić większego problemu, bowiem wróg nie spodziewa się naszego ataku tak szybko. Do trzeciego zalecam już uzupełnić armię tak, aby nie mieć większych problemów z oblężeniem w stolicy wroga.

Po wyeliminowaniu brązowego pokonanie czerwonego nieprzyjaciela to już formalność. Idziemy drogą na południe, a następnie na wschód, przy okazji zajmując okoliczne kopalnie i pokonując stworzenia. W prawym dolnym rogu mapy znajduje się pierwsza nekropolia. Zajmujemy ją, a następnie ruszamy ścieżką na północ i dobijamy przeciwnika w jego ostatnim mieście. Cała wojna nie powinna zająć nam więcej niż 4 tygodnie (w tym 2-3 tygodnie z brązowym).

Teraz skupmy się na zadaniu. Aby zdobyć pierścień żywotności, będziemy musieli odwiedzić kilka namiotów klucznika. Fioletowy znajduje się tuż obok naszej początkowej lokalizacji. Niebieski na zachodnim jej brzegu oraz na północnym krańcu ziem nieumarłych (z tą różnicą, że tego pierwszego strzegą centaury bojowe, a drugiego upiorni rycerze). Zielony ulukowany jest tuż obok jednego z bastionów, w których dawniej rezydował brązowy przeciwnik. Z kolei ciemnoniebieski położony jest w strefie za niebieską bramą.

Kiedy odwiedzimy kluczników, ruszamy Gelu przez zieloną bramę, a następnie w stronę lewego dolnego brzegu mapy. Tam przechodzimy przez ciemnoniebieską strażnicę i udajemy się do jasnowidza, który przekaże nam poszukiwany artefakt.

Uwagi końcowe

Tak jak już zaznaczałem wcześniej, misję tę można ukończyć znacznie szybciej, bez potrzeby miażdżenia wrogich władców. Aby tego dokonać, odwiedzamy odpowiednie namioty i ruszamy po pierścień. Wydaje mi się jednak, że w ten sposób pozbawiamy się nieco zabawy i przyjemności z rozgrywki, polegającej przecież na eksploracji i potyczkach. Nie mniej oczywiście szybki sposób przejścia mapy jest równie dobry i pozwala zwiększyć liczbę punktów w rankingu końcowym kampanii.

Dodaj komentarz