Gramy! Heroes 3 – Kampania Eliksir Życia (3/4)

Kampania Eliksir Życia
Misja 3 – Dolina Smoczych Panów

Prolog

Pierścień Życia, drugi składnik eliksiru, jest ukryty w dolinie Dagrond. Mieszka tam elfickiej szlachty, dysponująca wielką władzą. Są owi elfowie opiekunami kilku stad złotych i zielonych smoków. Ci Smoczy Panowie zawsze byli lojalni wobec AvLee, lecz obawiamy się, że jeden z nich został przekupiony przez nekromantów. Jeśli ten zdrajca dostanie pierścień przed tobą, stanie się zbyt potężnym przeciwnikiem.

Specyfikacja

  • Poziom trudności (sugerowany): 130% (wieża);
  • Rozmiar: M;
  • Maksymalny poziom bohaterów: 20;
  • Warunki wygranej: zdobycie artefaktu (Pierścień Życia);
  • Warunki przegranej: utrata bohatera (Gelu);
  • Premie początkowe: (a) 1 zielony smok, (b) Buty Przyspieszenia lub (c) 3000 sztuk złota.

Kampania Eliksir Życia Misja 3

Opis przejścia

Na początek muszę stwierdzić, że jest to jedna z moich ulubionych misji ze względu na pomysł smoczych panów. Jako premię początkową najlepiej wybrać albo rękawice szybkości, albo smoka. Jest to dosyć dowolna sprawa, ja wziąłem rękawice, żeby szybko zajmować wrogie miasta, jednak artefakt ten (jak i buty szybkości) można odnaleźć na mapie. Z kolei wybór smoka pozwala nam na czyszczenie mapy trzema bohaterami jednocześnie, nie mniej i tak dość szybko uzbieramy ładną grupkę tych stworzeń.

Nasze miasto jest już dość dobrze rozwinięte i możemy zmobilizować pewną armię, w tym zielonego smoka, którego sugeruję pozostawić jednemu z bohaterów i nim rozpocząć flagowanie kopalń i pokonywanie stworzeń. Z kolei Gelu z oddziałem strzelców i mięsem armatnim niech podąża ścieżką w dół, konsekwentnie ku centrum mapy, gdzie znajduje się neutralny bastion. Trzeci z naszych herosów startowych (zakładając, że nie mamy drugiego smoka, czyli wybraliśmy rękawice na start) niech zbiera surowce i odwiedza siedliska.

Nieprzyjaciel posiada trzy miasta ulokowane w trzech rogach mapy. W każdym znajduje się ulepszone siedlisko smoków, dlatego warto przejąć jedno z nich jak najszybciej, aby ulepszyć swoje stworzenia. Oprócz wspomnianego wcześniej neutralnego bastionu na środku krainy jest jeszcze jeden na północ od niego. Cel naszej misji – pierścień życia – znajduje się na południu. Aby dostać się do niego, musimy odwiedzić zielony namiot klucznika (obok naszej lokalizacji początkowej) oraz namiot czerwony, ulokowany w pobliżu neutralnego bastionu w centrum. W zasadzie idąc ścieżką Gelu wschodnią ścieżką w dół, a następnie w lewo możemy zakończyć tę misję błyskawicznie. Wtedy nie ma konieczności pokonywania wroga, jak w poprzednim zadaniu.

Uwagi końcowe

Jeśli chcemy natomiast trochę podexpić naszego bohatera i pokonać smoczych panów, sugeruję zacząć podbój od wrogiego bastionu w lewym górnym rogu mapy. W ten sposób nie musimy walczyć na wszystkie fronty. Następnie pokonujemy poszczególnych bohaterów wroga przy systematycznym powiększaniu naszej armii smoków oraz strzelców, z domieszką innych jednostek. Kiedy przełamiemy wrogą obronę, przejmujemy dwa pozostałe wrogie miasta (kolejność dowolna). W międzyczasie można odwiedzić drugi neutralny bastion na południu. Odradzam natomiast zajmowanie miasta w pobliżu pierścienia życia – smoki są bardzo silne, a szkoda na nie czasu. Po drodze warto skorzystać z licznych budynków zwiększających statystyki.

Zdobycie poszukiwanego artefaktu wiąże się ze zwycięstwem oraz przejściem do następnego scenariusza.

Dodaj komentarz