iron danger artwork

Daedalic Entertainment wyda taktyczne RPG od Action Squad Studios na początku 2020 r.

Hamburg, Niemcy – 15 października 2019 – Wydawca Daedalic Entertainment ogłasza współpracę z niezależnym deweloperem Action Squad Studios, której wynikiem będzie wydanie taktycznej gry RPG Iron Danger na Windows PC, Mac i Linux na początku 2020 roku. Iron Danger wyróżnia się wyjątkową atmosferą i mechaniką gry, m.in. manipulacją czasem.

Najnowszy zwiastun dostępny jest w serwisie YouTube.

Tytuł osadzony jest w świecie magii i maszyn, inspirowanym zarówno mitologią nordycką jak i nowoczesnym steampunkiem i tech noir. Gracze wcielą się w postać młodej, bystrej dziewczyny o imieniu Kipuna, która pewnego dnia otrzymuje starodawną moc, dającą jej władzę nad czasem. Wkrótce znajdą się w ogniu wojny pomiędzy miastem Kalevala i armią północy. Ich zadaniem będzie uratowanie ludzkości przed zagładą, wykorzystując i doskonaląc wyjątkowe moce bohaterki.

Mechanika kontroli czasu pozwala na przewinięcie czasu do pięciu sekund wstecz w każdym momencie, aby wypróbować inną strategię lub kombinację działań i znaleźć idealne rozwiązanie sytuacji. Dzięki temu, typowa mechanika gatunku RPG zostaje wzbogacona elementami zagadki.

Główne cechy gry:

  • Wyjątkowa mechanika manipulacji czasem, która pozwala na połączenie idealnych elementów walki turowej w czasie rzeczywistym.
  • Interaktywne otoczenie, dające wiele korzyści w walce z przeciwnościami.
  • Przygoda w świecie steampunkowgo fantasy, zamieszkałego przez niezwykłe postaci, inspirowane fińskim folklorem.
  • Walka z epickimi bossami.
  • Brak grindu: postępy postaci związane są z fabułą gry, a każda potyczka ma znaczenie.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie. Grę można dodać do listy życzeń na Steam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *