Iron Danger na nowym zwiastunie

Daedalic Entertainment wyda taktyczne RPG od Action Squad Studios na początku 2020 r.

Hamburg, Niemcy – 15 października 2019 – Wydawca Daedalic Entertainment ogłasza współpracę z niezależnym deweloperem Action Squad Studios, której wynikiem będzie wydanie taktycznej gry RPG Iron Danger na Windows PC, Mac i Linux na początku 2020 roku. Iron Danger wyróżnia się wyjątkową atmosferą i mechaniką gry, m.in. manipulacją czasem.

Najnowszy zwiastun dostępny jest w serwisie YouTube.

Tytuł osadzony jest w świecie magii i maszyn, inspirowanym zarówno mitologią nordycką jak i nowoczesnym steampunkiem i tech noir. Gracze wcielą się w postać młodej, bystrej dziewczyny o imieniu Kipuna, która pewnego dnia otrzymuje starodawną moc, dającą jej władzę nad czasem. Wkrótce znajdą się w ogniu wojny pomiędzy miastem Kalevala i armią północy. Ich zadaniem będzie uratowanie ludzkości przed zagładą, wykorzystując i doskonaląc wyjątkowe moce bohaterki.

Mechanika kontroli czasu pozwala na przewinięcie czasu do pięciu sekund wstecz w każdym momencie, aby wypróbować inną strategię lub kombinację działań i znaleźć idealne rozwiązanie sytuacji. Dzięki temu, typowa mechanika gatunku RPG zostaje wzbogacona elementami zagadki.

Główne cechy gry:

  • Wyjątkowa mechanika manipulacji czasem, która pozwala na połączenie idealnych elementów walki turowej w czasie rzeczywistym.
  • Interaktywne otoczenie, dające wiele korzyści w walce z przeciwnościami.
  • Przygoda w świecie steampunkowgo fantasy, zamieszkałego przez niezwykłe postaci, inspirowane fińskim folklorem.
  • Walka z epickimi bossami.
  • Brak grindu: postępy postaci związane są z fabułą gry, a każda potyczka ma znaczenie.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie. Grę można dodać do listy życzeń na Steam.

Dodaj komentarz