Premiera Felix The Reaper na PC i konsole

Jedyna w swoim rodzaju komedia romantyczna o życiu i śmierci z Patrickiem Stewartem w jednej z ról od dziś dostępna na PlayStation®4, Nintendo Switch, Xbox One, PC i Mac

Hamburg, Niemcy – 17 października 2019 – Wydawca Daedalic Entertainment i niezależne studio Kong Orange ogłaszają premierę zakręconej gry Felix The Reaper, łączącej elementy komedii romantycznej, przygodówki 3D i gry logicznej. Tytuł był nominowany w kategorii „Most Original Game” na tegorocznym gamescomie. Narratorem w grze jest nie kto inny, jak Sir Patrick Stewart.

Gra Felix The Reaper dostępna jest na platformy PlayStation®4, Nintendo Switch, Xbox One oraz Windows PC i Mac poprzez Steam i GOG.com. Jest także częścią Xbox Game Pass.

Felix The Reaper gracze pokrzyżują plany Ministerstwa Śmierci. Wcielą się w postać Feliksa – roztańczonego żniwiarza, który musi utorować sobie drogę przez pełen zagadek świat. Jak każdy żniwiarz, Feliks może poruszać się jedynie w cieniu. Na szczęście posiada umiejętność manipulacji położeniem słońca i przesuwania przedmiotów, dzięki czemu może tworzyć ocienioną ścieżkę i utorować sobie bezpieczną drogę. Każda pokonana przeszkoda przybliża bohatera do swojej ukochanej, Betty z Ministerstwa Życia. Ta zaskakująca i ekstrawagancka przygodówka oprawiona jest wyjątkową muzyką kilkunastu niezależnych twórców. Zawiera także obszerną bazę danych o znaczeniu i występowaniu motywu śmierci w historii.

Główne cechy:

  • Oryginalna gra z elementami przygodowymi i logicznymi oraz wymagającym gameplay’em, osadzona w kolorowym, słodko-strasznym świecie.
  • Gracze przemierzą tanecznym krokiem 20 poziomów w wersji standardowej lub hardkorowej oraz mogą odblokować próby czasowe.
  • Gracze wcielą się w Feliksa, całkiem sympatycznego żniwiarza z zamiłowaniem do tańca.
  • Przełożony Feliksa przemówi głosem Sir Patricka Stewarta.
  • Na walkmanie Feliksa można wybrać ulubioną muzykę niezależnych wykonawców.
  • Gracze mogą także podziwiać tańczącego bohatera, którego ruchy zostały stworzone we współpracy z profesjonalnymi tancerzami.
  • Zanurzą się w fascynującym świecie, zainspirowanym i ukazującym elementy niemal tysiącletniej historii śmierci w różnych kulturach.

Więcej na stronie gry.

Dodaj komentarz