Pożegnanie Białego Wilka w gameplayu

W przeciwieństwie do wałkowanych w ostatnich tygodniach Dziejów Khorinis (o których jeszcze napomkniemy w weekend), modyfikacja do gry Wiedźmin 2 – Zabójcy Królów powstaje bez zakłóceń. Twórcy Pożegnania Białego Wilka opublikowali nagranie z rozgrywki z wczesnej wersji projektu.

Przypomnijmy, modyfikacja Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka stanowić ma ukoronowanie historii przygód Geralta z Rivii, opowiedzianej w ramach trylogii gier The Witcher. Fabuła umiejscowiona została czasowo po części trzeciej wraz z dodatkami. Oś wydarzeń skupia się na ślubie głównego bohatera z czarodziejką Yennefer. Taką bowiem ścieżkę fabularną autorzy oraz niektórzy fani uważają za kanoniczną.

Pożegnanie Białego Wilka gameplay

Dodatek stanowić będzie okazję do ponownego spotkania z postaciami znanymi tak z cyklu gier o wiedźminie, jak i z sagi powieściowej pióra Andrzeja ,,Obracam się wśród ludzi inteligentnych” Sapkowskiego. W kontekście literackim za główną inspirację dla projektu twórcy moda podali opowiadanie Coś się kończy, coś zaczyna.

Pożegnanie Białego Wilka to oczywiście modyfikacja darmowa, aczkolwiek do jej uruchomienia niezbędne okaże się posiadanie części drugiej The Witcher. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, a i ta orientacyjna bywała już przesuwana kilkukrotnie, począwszy od 2016 roku. Tym nie mniej widać, że prace trwają, a porządne produkcje wymagają czasu. Fani uniwersum mają wysokie wymagania z uwagi na wybitny poziom oficjalnych części gry, zatem produkt faktycznie warto dopracować.

Oczywiście również oczekuję wydania dodatku, aczkolwiek z nieco mniejszą niecierpliwością niż inni. W przeciwieństwie do autorów nie uważam, aby istniała jakakolwiek kanoniczna linia fabularna w przypadku gier z możliwością wyborów. Pożegnanie Białego Wilka traktuję raczej jako miłą ciekawostkę, aczkolwiek sam pomysł zaprezentowania ślubu Geralta nie jest nowy – analogiczna przygoda powstała w 2008 na silniku części pierwszej The Witcher. W scenariuszu Wesele autorstwa grupy modderskiej Ifrit przedstawiono wówczas przebieg mariażu wiedźmina – w tym przypadku z czarodziejką Triss.

Dodaj komentarz