Premiera Sniper Ghost Warrior 3… ale multi nie pograsz

Premiera Sniper Ghost Warrior 3 

Dziś miała miejsce premiera kolejnej części serii gier produkcji CI Games, określanej jako snajperski Far Cry. Sniper Ghost Warrior 3 to produkcja osadzona w czasach Zimnej Wojny. Gracz wciela się w rolę strzelca doborowego, którego zadaniem jest infiltracja i wykonywanie zadań na wrogim terenie. Jako snajper Jonathan North musimy przeszkodzić opłacanym przez władze moskiewskie separatystom w akcji destabilizacji Gruzji. Jednocześnie czeka nas prywatna misja, polegająca na odszukaniu zaginionego brata.

Brak multi i porażka giełdowa

Podczas debiutu polski FPS’a zaliczył jednak poważny falstart. Oto bowiem gra została udostępniona bez trybu multiplayer, który zgodnie z zapowiedziami twórców miał stanowić istotny i wyjątkowy aspekt rozgrywki. W efekcie oceny produktu poszybowały w dół, a wraz z nimi spadła na giełdzie pozycja producenta.

Sniper Ghost Warrior 3
Notowania akcji CI Games na GPW. Poważny spadek w dniu premiery potwierdza zawód inwestorów odbiorem gry przez użytkowników.

Oczekiwania inwestorów nie pokryły się zatem z ostatecznym rezultatem, przynajmniej póki co. Prezes firmy studzi emocje, co w gruncie rzeczy jest krokiem słusznym. Tryb multiplayer zostanie bowiem z czasem dokooptowany, w związku z czym sytuacja Sniper Ghost Warrior 3 nie jest jeszcze stracona. Aczkolwiek szansę na dobre pierwsze wrażenie na pewno już bezpowrotnie gra straciła.

 

Dodaj komentarz