Prepare to dine – pierwsze informacje o projekcie

Jak zaintrygować fanów w pół minuty?

Kilka dni temu świat gier obiegł tajemniczy zwiastun nowego projektu Bandai Namco, opatrzony równie intrygującym sloganem Prepare to dine. Tyle wystarczyło, by rozpętać burzę spekulacji i teorii, czym nowy tytuł będzie. Pewne wieści przynieśli wreszcie dziennikarze Weekly Famitsu i o tym dzisiaj trochę porozmawiamy. Jednak pamiętajmy, że oficjalne zapowiedź została zaplanowana na 20. kwietnia i wtedy dopiero dowiemy się konkretów.

Prepare to dine… Wampiryczny RPG

W każdym razie jak można było się spodziewać, produkcja nie będzie ani Bloodborne 2, ani kontynuacją Dark Souls. Nowa gra ma nosić tytuł Code Vein i zostać wydana w przyszłym roku. Będzie to action RPG utrzymany w klimatach wampirycznych. Gracze sterować mają istotami Revenants, wyposażonymi w potężne tajemne moce, które jednakowoż cierpią na utratę pamięci. Ich walka o przetrwanie wiąże się z koniecznością ciągłego spożywania krwi. Jeżeli Revenants jej zabraknie, mogą przemienić się w bestie zwane Lost. Czas akcji został ustalony na bliską przyszłość.

Mechanika w Code Vein

Podczas rozgrywki napotkać mamy rozbudowany system walki, w którym to wykorzystamy owe moce w konfiguracji z typową walką wręcz z użyciem tradycyjnych broni białych. Pojawić ma się również możliwość dobrania towarzysza (buddy system). Pytanie, kto będzie nim sterował – komputer czy też użytkownik?

Dodaj komentarz

1 Comment