Polish-Swiss Game Jam on Sustainability – ECO Tower wielkim wygranym

40 twórców gier wideo z Polski i Szwajcarii przez 48 godzin pracowało nad projektami związanymi ze środowiskiem naturalnym i zrównoważonym rozwojem

Poznań, Polska, 26 października 2021 – W tym roku Ambasada Szwajcarii w Polsce obchodzi stulecie istnienia (#razem100). Jako część obchodów tej szczególnej rocznicy, Ambasada Szwajcarii zaprosiła szwajcarskich twórców gier wideo do wzięcia udziału w Game Industry Conference (GIC) w Poznaniu. Przed konferencją polscy i szwajcarscy profesjonaliści z branży gier spotkali się na 48 godzinnym game jamie, aby w mieszanych zespołach tworzyć od zera gry wideo, na temat związany ze środowiskiem naturalnym i zrównoważonym rozwojem.

Wielkim wygranym „Polish-Swiss Game Jam on Sustainability” okazał się zespół złożony z 1 polskiego i 4 szwajcarskich deweloperów pracujący nad projektem ECO Tower. W ECO Tower gracz musi układać elementy jeden na drugim, aby zbudować coś w rodzaju wieży, jednocześnie unikając odpadnięcia z konstrukcji choćby kawałka. Bloki, które „Zatruwają” środowisko jak konwencjonalne samochody, budynki i odpadki są proste do wkomponowania, jednak prowadzą do „czerwonego pola”, które symbolizuje katastrofę ekologiczną, podczas gdy elementy dobre dla środowiska są trudniejsze w ułożeniu jednak prowadzą gracza ku „zielonemu polu” symbolizującemu czystą planetę.

Wszyscy uczestnicy Game Jamu otrzymali mysz komputerową Logitech MX Master, a także plecak z gadżetami marki TISSOT. Każdy z pięciu zwycięzców otrzymał zegarek TISSOT Chrono XL, a także powerbank SwissGames i szwajcarski scyzoryk.

ECO Tower można pobrać TUTAJ.

Organizatorami wydarzenia były Game Industry Conference oraz Grupa MTP, a całość odbywała się dzięki wsparciu Fundacji Pro Helvetia, Logitech, TISSOT oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Dodaj komentarz