Strategiczna gra przygodowa Drone Swarm dostępna na Steamie

Duesseldorf/Niemcy, 20 października 2020 – Strategiczno-przygodowa gra Drone Swarm od stillalive studios i wydawcy astragon świętuje dziś premierę w serwisie Steam. Gracze przejmą w niej kontrolę nad rojem 32 tysięcy dronów i wyruszą na krańce galaktyki w misji ratowania ludzkości. Podczas gwiezdnej podróży ich najważniejszym zadaniem będzie przeskakiwanie z systemu do systemu i walka z potężnymi flotami obcych w intensywnych bitwach kosmicznych.

W Drone Swarm gracze przejmą dowodzenie nad statkiem kosmicznym Argo – jedyną nadzieją na uratowanie gatunku ludzkiego. Wcielą się w kapitana o imieniu Carter, kontrolującego rój 32 tysięcy indywidualne symulowanych dronów. Opanowanie roju to kluczowe zadanie rozgrywki – za jego pomocą należy bronić statku-matki przed atakami obcych, tworząc obronny mur, planując kontratak i niszcząc wrogów. Aby pokonać kosmicznych agresorów, należy rozwijać własne taktyki wykorzystania roju dronów i środowiska.

Aby odnieść sukces, należy dostosować taktykę do różnych przeciwników, jakich gracze napotkają w drodze, bowiem posiadają oni różnorodne rodzaje broni i specjalne manewry obronne. Podczas potyczek należy zachować zimną krew i korzystać ze wszystkich możliwości, jakie oferuje rój dronów.

Drone Swarm to nie tylko intensywne bitwy kosmiczne, ale też ciekawa fabuła

Jest rok 2118. Po tym jak olbrzymie obszary Ziemi zostały zniszczone przez ogromne roje dronów obcych, planeta znalazła się w ruinie. Garstka ocalałych ludzi o zdolnościach psionicznych odkryła sposób, aby przejąć kontrolę nad dronami i zatrzymać atak obcych, a statek gwiezdny Argo został wysłany na długą i niebezpieczną misję w poszukiwaniu Nowej Ziemi. Gracz jako kapitan Carter, dowodzi tą misją – rój czeka na rozkazy!

Wszechświat i historia Drone Swarm to wynik współpracy 451 Media z Nowego Jorku i studia stillalive. 451 Media, której współzałożycielem jest reżyser Michael Bay, opublikuje komiksy Drone Swarm, które opowiadają historię prequela.

Drone Swarm ukaże się w wersji cyfrowej dzisiaj ok. godz. 20 na Steamie. Edycja standardowa kosztuje 19,99 €, edycja deluxe będzie dostępna za 24,99 €. Drone Swarm będzie zawierało interfejs i napisy w języku polskim.

Drone Swarm Deluxe Edition dodaje do gry dwa ulepszenia dla statku-matki, oficjalny cyfrowy komiks Drone Swarm od 451 Media oraz ścieżkę dźwiękową, obejmującą 23 utwory idealnie podkreślające klimat gry. W związku z premierą nowej strony internetowej wydawcy astragon, na fanów Drone Swarm czeka miła niespodzianka: wersja deluxe może być zakupiona ze zniżką 20% do 28 października na astragon.com.

Więcej informacji o Drone Swarm dostępnych jest na oficjalnej stronie, Facebooku, Twitterze oraz na kanale Discord.

Dodaj komentarz