Premiera The Guise na Steamie

GameNet ogłasza premierę mrocznej gry z gatunku metroidvania The Guise na Steamie. Tytuł został stworzony przez niezależnego developera Rasula Mono, odpowiedzialnego także za serię Ultra Goodness.

O The Guise

Gracze wcielą się w postać Ogdena – sieroty, którego ciekawość jest początkiem przygody. Nieposłuszny wychowanek sierocińca ulega pokusie i wkrada się do zamkniętego pokoju. Tam przymierza przeklętą maskę i przekształca się w potwora. Od tego momentu będzie musiał przyzwyczaić się do nowego ciała, opanować potworne zdolności i nie stracić resztek swojego człowieczeństwa. Cechuje go bestialska zwinność, nieludzkie zdolności i siła. Ale musi uważać – w tym wrogim świecie prawie wszystko jest stworzone po to, aby go dopaść.

  • Odkryj zwariowaną baśń

Świat The Guise jest pełen przerażających miejsc, w tym umierających wiosek, ciemnych lasów, labiryntów i śmiercionośnych dolin, rojących się od demonów. Odkryj sekrety, ukryte przejścia i pomieszczenia ze skarbami, które rzucają nowe światło na świat Ogdena.

  • Wykorzystaj swoją nową postać

Głównym haczykiem rozgrywki jest twoja uparta, potworna forma. Jako człowiek mógłbyś walczyć mieczem lub inną bronią, ale teraz możesz polegać tylko na nowo odkrytych dzikich zdolnościach.

  • Ewoluuj

Odblokuj nowe potworne zdolności, pokonując bossów i wchłaniając ich umiejętności. Za każdym razem, gdy pokonujesz zwykłego wroga, zbierasz jego gałki oczne – lokalną walutę, którą możesz wydać na ulepszenie swoich umiejętności za pomocą Kolektora Oczu.

  • Szukaj światła w ciemności

Makabryczny świat The Guise może być surowy i niesprawiedliwy, ale wciąż jest kilka osób, na które możesz liczyć – na przykład dzieci, których oczy pozostają nieskalane, których postrzeganie świata jeszcze nie zostało dotknięte przez ciemność. Albo Kolekcjoner Oczu, który ostro wyczuwa ból i rozpacz tego chłopca uwięzionego w ciele potwora.

Więcej informacji o grze znajduje się na Steamie.

Dodaj komentarz