Premiera Partisans 1941 na Steamie

Hamburg, Niemcy, 14 października 2020 – Studio Alter Games i wydawca Daedalic Entertainment ogłaszają premierę Partisans 1941. Inspirowana kultowym tytułem Commandos gra oferuje nowoczesne spojrzenie na gatunek RTT i będzie dostępna na Steamie dziś o godz. 17. Partisans 1941 łączy elementy taktycznej skradanki, gry akcji, rozwoju bazy i zarządzania zasobami.

Akcja Partisans 1941 osadzona jest na froncie wschodnim podczas II wojny światowej. Jako radziecki oficer, który zdołał uciec z nazistowskiego obozu jenieckiego, gracz stanie na czele oddziału sowieckich partyzantów. Wraz z nimi będzie planować walkę, wypełniać różnorodne misje sabotażowe lub atakować zasoby wroga oraz rozwijać własną bazę. Aby skutecznie zwalczać siły okupanta, musi doskonale poznać otoczenie, wybrać najlepszą pozycję do zastawienia zasadzki na wroga oraz ciągle kontrolować dynamikę walki poprzez użycie pauzy taktycznej.

Gracze mogą rekrutować żołnierzy i cywili jako wyjątkowych sojuszników, aby stawić czoła różnym wyzwaniom – od skoncentrowanego sabotażu po rozległe ataki na niemieckie linie zaopatrzenia. Baza główna w głębi lasu z różnymi typami budynków służy partyzantom między misjami, aby uzbroić i ulepszyć własne oddziały, zarządzać zasobami i je rozdzielać, a także odpocząć.

Cechy gry:

  • Skradanka taktyczna w innowacyjnym stylu: Połączenie elementów walki, skradanki, zasadzek i różnego rodzaju przedmiotów specjalnych, którymi można siać zamęt w szeregach wroga. Każdy gracz wybierze własny sposób na realizację poszczególnych misji.
  • Dowodzenie nad oddziałem partyzantów: Zadaniem graczy będzie nie tylko stworzenie oddziału z wybranych partyzantów, ale także awansowanie ich na kolejne poziomy i wykorzystywanie mocnych stron poszczególnych postaci, aby znaleźć najlepsze rozwiązania w różnych sytuacjach. Ciągle należy także poszukiwać i rekrutować nowych członków ruchu oporu.
  • Życie w partyzantce: Między kolejnymi misjami gracze uczestniczą w codziennym życiu partyzantów – w budowaniu bazy, przygotowaniach do kolejnych zadań i zdobywaniu zasobów, które zapewniają przetrwanie, dbaniu o motywację żołnierzy, eksplorowaniu pobliskich terenów, wyszukiwaniu słabych punktów wroga, organizacji potyczek…
  • II wojna światowa z nowej perspektywy: Gracze poznają historię zagorzałego oporu przeciwko niemieckim okupantom na froncie wschodnim, poznają historię i motywację osób dołączających do ruchu oporu, zarówno wojskowych, jak i cywilów.

Gra Partisans 1941 jest tworzona przez rosyjskie studio Alter Games, wydawcą jest Daedalic Entertainment. Tytuł ukaże się na Steamie 14 października o godz. 17.

Dodaj komentarz