Stronghold Crusader: Krwawa Wyprawa (misje XXII-XXIV)

Misja XXII Carbon – wsparcie Karola

Niestety, emir znów wymknął się spod ostrza sprawiedliwości, uciekając z płonącego Burla Te-Du. Król uznał, że zakończy jego nędzny żywot przy kolejnej okazji. Przybyły bowiem wieści z pozostałych frontów krucjaty…

Erick i Paulus radzili sobie nie najgorzej. Zdobyli twierdzę Limbasu, port Kreekt oraz miasta Tisihil i Fuzhor, przejmując w ten sposób kontrolę nad Północnym Wybrzeżem Wielkiego Sułtanatu. W tej chwili zmierzają ku Galdocji celem opanowania Półwyspu Gald.

Mniej obiecująco wygląda sprawa na wschodzie. Krzyżowcy pod dowództwem króla Karola ponownie wpadli w tarapaty i proszą o pomoc! Aszchab zostało przez nich przejęte bez większych przeszkód. Znacznie gorzej sprawy potoczyły się w przypadku oblężenie Syru, który dzielnie bronił się przez całe tygodnie, a Arabowie pozbawili życia prawie połowę chrześcijańskich najeźdźców. Po zrównaniu z ziemią twierdzy krzyżowcy wyruszyli dalej, jednak napadły ich silne oddziały muzułmańskie, dziesiątkując szeregi francuskie. Upokorzeni krzyżowcy parli rozpaczliwie na wschód, aż dotarli do oazy, gdzie założyli osadę, z której z czasem wyrosło miasteczko nazwane Carbon. Tam oczekują na wsparcie z naszej strony.

Król Mathias jako człowiek lojalny i honorowy bez dłuższego zastanowienia rozkazał swoim ludziom maszerować ku Carbon. Musimy pomóc armii Karola w obronie przed oddziałami Wielkiego Sułtana.

O mieście: Carbon to mała, dopiero co zbudowana i zasiedlona miejscowość. Rolnictwo opiera się na dobrodziejstwach pobliskiej oazy. Blisko miasta znajdują się złoża kamienia. Brak żelaza uniemożliwia produkcję zbroi, a w efekcie rekrutację ciężkozbrojnych rycerzy. Mury są niedokończone i rozlokowane jedynie z pobliżu zamku. Częściowo rozpoczęto już kopanie fosy, wykorzystując nawodnienie oazowego jeziora.

Misja XXIII Pustynia Hetor

Mimo wsparcia Mathiasa Carbon po długiej obronie padło. Krzyżowcy zmuszeni zostali do odwrotu i w ten sposób dotarli do Pustyni Hetor. Tym razem na szczęście byli przygotowani do forsownego marszu i nie powtórzyła się haniebna historia z Parroth. W końcu rozbili obóz w oazie.

Armia Wielkiego Sułtana jest już niedaleko. Musimy rozbudować armię i pokonać nadchodzących Arabów. Następnie konieczna będzie regeneracja sił i uzupełnienie zapasów żywności oraz surowców budulcowych.

Misja XXIV Karpala

Oddziały niewiernych zostały wybite, krzyżowcy uzupełnili zapasy. Podniesieni na duchu ostatnimi sukcesami ruszyli na zachód. Po przekroczeniu granicy Emiratu Moriah dotarli do miasta Karpala i zaczęli je oblegać.

O mieście: Karpala to rozległe miasto zbudowane na schemacie grodu i otaczającego go podgrodzia, okalanego pojedynczą warstwą murów. Produkuje się tu żelazne zbroje sprzedawane na terenie całego emiratu. Surowce czerpane są z odległych o kilka mil odkrywek żelaza, transport odbywa się przez rzekę przepływającą przez środek miasta. Gród posiada dodatkowe obwarowanie i jest zwarto zabudowany.

Dodaj komentarz