Biblioteczka plików Tzar: Ciężar Korony Full

Fanom gry Tzar: Ciężar Korony, jak i osobom zainteresowanym poznaniem tej świetnej strategii, zapewne przydadzą się pewne podstawowe pliki, które można pobrać z naszej strony. Ponieważ w sieci znajduje się wiele wygasłych linków, w tym miejscu zaprezentujemy kilka najbardziej podstawowych przyborów, wliczając w to pełną wersję gry.

AKTUALIZACJA 8.12.2020  – w biblioteczce umieszczony został oczekiwany przez wielu fanów tytułu TzarHD Mod 2.2, który umożliwia grę w wysokiej rozdzielczości.

AKTUALIZACJA 13.08.2017 – właśnie zostały wrzucone nowe, działające odnośniki do poszczególnych plików. Poprzednie z nieznanych mi przyczyn przestały reagować. Za utrudnienia przepraszamy.

Biblioteczka plików Tzar

 1. Tzar: Ciężar Korony Full (wersja 1.13b) – pełna wersja gry z zaimplementowaną finalną wersją nieoficjalnego patcha 1.13b – KLIK
 2. Tzar HD Mod (wersja 2.2) – modyfikacja użytkownika OLDodin, umożliwiająca grę w Tzara w wysokich rozdzielczościach, a zatem i na nowych sprzętach – KLIK.
 3. Patch 1.01-1.10 (eng) – oficjalny patch Haemimont Games, który aktualizuje grę Tzar: Ciężar Korony z wersji 1.01 do wersji 1.10 (angielska wersja językowa) – KLIK
 4. Patch 1.13b – nieoficjalny, fanowski patch w swej finalnej wersji. Jego autorem jest Li Mu BaiKLIK
 5. Patch 1.14 – kolejny fanowski patch do gry Tzar: Ciężar Korony autorstwa BimbolaKLIK

Udanej zabawy! Z czasem nasz zasób plików do Tzara na pewno ulegnie poszerzeniu.

Dodaj komentarz

14 Comments

 1. Witam. szukam tej gry wszedzie… jednak nie jestem informatykiem zeby wiedziec jak ja zainstalowac ;/
  sciagalam rozne pliki i wszedzie to samo, rowniez ten nie chce ruszyc…. Ozloce kogos kto poda mi link albo powie jak zainstalowac gre, dodam ze mam windows 10, chociaz nie wiem czy ta informacja jest niezbedna 😀

 2. Witaj, możesz spróbować uruchomić w trybie zgodności ze Windowsem XP (klikasz PPM na ikonkę Tzara i wybierasz Właściwości), a tak uruchomić jako administrator. Więcej nie potrafię powiedzieć „na sucho”. Ogółem z Tzarem to jest niestety tak, że coraz trudniej go uruchomić na nowych systemach, mnie na Windows 8 nie działał do czasu aktualizacji na 8.1, do dziś nie wiem czemu xD.

 3. Witam. Od obrony kenor jak kończę misję i chcę dać dalej to wywala mi do pulpitu. Albo jak próbuje wczytać w trakcie gry. Mam Windows 7. Próbowałwm już uruchamiać w zgodności z win xp service pack3 ale dalej to samo. Dziwne że nie od pierwszych misji tylko dopiero od tej. W czym może być problem?

 4. NIE DZIAŁA „Tzar HD (widen screen) – modyfikacja autorstwa Taichi_San, wspominana w recenzji gry, która pozwala na grę w w rozdzielczości 1920×1080 – KLIK” takie wciskanie to możecie za każdym razem wyskakuje że nie można załadować gry w 1920×1080 Hi Color itd