3 września ruszy kampania gry Solasta: Crown of the Magister na Kickstarterze

Studio Tactical Adventures udostępni także darmowe demo na Steamie dla wszystkich zainteresowanych

Paryż, Francja – 19 sierpnia 2019 – Niezależny francuski deweloper Tactical Adventures zapowiada, że 3 września ruszy kampania ich najnowszego tytułu Solasta: Crown of the Magister na platformie Kickstarter. Równocześnie studio wyda darmowe demo gry w wersji pre-alpha na Steamie, które będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych tytułem.

Solasta: Crown of the Magister to immersywna gra taktyczna z gatunku RPG, dająca graczom możliwość dynamicznego wpływania na wydarzenia poprzez własne decyzje. Gracz rozpoczyna przygodę od zwołania czteroosobowej drużyny: wybiera plemiona, klasy, historie i umiejętności oraz losuje atrybuty i statystyki swoich towarzyszy, po czym wyrusza na odkrywanie tajemniczych królestwSolasta. Dynamiczny i mistyczny świat kryje nowy rodzaj gry wertykalnej, scenariusze i otoczenie stają się elementem strategicznym. Światło służy jako narzędzie do odkrywania lochów lub jako broń przeciw kreaturom ciemności.Solasta to drużynowa gra akcji, w której każda postać jest niezastąpiona. Gracz musi wykorzystywać wszystkie mocne strony swojej drużyny i uważać na słabości, aby odnieść zwycięstwo.

Najważniejsze cechy Solasta: Crown of the Magister:

  • WertykalnośćSolasta to trójwymiarowy świat, a nie szereg płaskich map. Miejsca akcji mogą być odkrywane w różnoraki sposób, np. poprzez wspinanie, latanie, teleportację, czołganie się, odkrywanie tajemniczych przejść lub upadek na nierównym terenie. Zróżnicowany teren można wykorzystać także w walce.
  • Przygoda drużynowa: Gracz ma do wyboru wiele plemion, klas i historii. O wartościach i umiejętnościach decyduje rzut kostką. Każdy członek drużyny ma znaczenie, a zadania można wypełnić jedynie dzięki dobrze funkcjonującemu zespołowi.
  • Światło: Światło to nie tylko narzędzie do odkrywania otoczenia i podziemi, ale może być także użyte do walki przeciw smokom i innym kreaturom. Trzeba jednak uważać: światło zdradza naszą własną pozycję.

Solasta: Crown of the Magister ruszy z kampanią na Kickstarterze 3 września. Więcej informacji znajduje się na stronie www.solastagame.com, na Steamie, Twitterze, Instagramie, Facebooku, kanale YouTube i Twitchu oraz w konwersacji na Discordzie.

Dodaj komentarz