Amazon Games i SmilegateRPG ustanawiają nowe rekordy dzięki Lost Ark

Amazon Games ponownie na szczytach list popularności z nową grą Action MMORPG na PC

W piątek, 11 Lutego, Amazon Games wprowadził na rynek Lost Ark, grę Free-to-play MMOARPG, stworzoną przez koreańskiego dewelopera SmilegateRPG. Po niespełna pięciu miesiącach od udanego debiutu gry New World, Lost Ark spotkało się z ogromnym zainteresowaniem graczy. Gra osiągnęła ponad 1,325 miliona jednoczesnych graczy, co czyni ją drugą w kolejności najpopularniejszą grą w historii Steam.  Lost Ark przebiło także ponad 1,2 miliona jednoczesnych widzów na Twitch, z ponad 59,9 milionami obejrzanych godzin przez fanów na całym świecie.

Zwiastun premierowy Lost Ark

Najważniejsze wydarzenia z weekendu premierowego Lost Ark to:

  • Szczytowa liczba ponad 1,325 miliona graczy zalogowanych jednocześnie do gry na całym świecie w mniej niż 24h od premiery, co czyni ją drugą najpopularniejszą grą w historii Steam, a zarazem najchętniej graną grą MMO w historii tej platformy.
  • Ponad 1,2 miliona widzów na Twitch, z ponad 59.9 milionami godzin watch time, oraz ponad 112 000 streamerów na całym świecie.
  • W ciągu zaledwie trzech pierwszych dni od premiery (stan na 14 lutego), Lost Ark ma ponad 4,7 miliona nowych zarejestrowanych graczy na Zachodzie, z czego 55% pochodzi z obu Ameryk, a 45% z Europy.

Wszystko to po udanym okresie head-start, który trwał od 8 do 11 lutego, kiedy to gracze, którzy zakupili Founder’s Packs otrzymali wczesny dostęp do gry. Podczas head-startu, Lost Ark osiągnęło szczyt 532,000 jednoczesnych graczy na Steamie i 1,2 miliona jednoczesnych widzów na Twitch.

Jesteśmy skromni i zadowoleni z entuzjastycznej reakcji graczy na Lost Ark” – powiedział Christoph Hartmann, wiceprezes Amazon Games. „Posiadanie dwóch tytułów w pierwszej piątce najczęściej granych gier Steam wszech czasów to ogromny zaszczyt i jesteśmy wdzięczni społeczności Lost Ark i New World za urzeczywistnienie tego faktu.  Ściśle współpracujemy z Smilegate RPG, aby dodać więcej zawartości, regularne aktualizacje i utrzymać kwitnącą globalną społeczność graczy w Lost Ark przez kolejne lata. To dopiero początek i z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie społeczność graczy.

Najważniejsze informacje na temat gry Lost Ark

W Lost Ark gracze doświadczą wyjątkowej mieszanki walki na najwyższych obrotach i rozbudowanej rozgrywki RPG, w tym:

  • Piętnastu odrębnych klas postaci dostępnych w dniu premiery, które oferują unikalne opcje dostosowania stylu walki, oraz wiele umiejętności, które można łączyć i personalizować,
  • Wyprawy w poszukiwaniu Zaginionej Arki w zapierającym dech zróżnicowanym wszechświecie pełnym nieodkrytych terenów i pojedynków z innymi graczami. Gracze mogą żeglować po świecie, a nawet odkrywać i rozwijać własne wyspy,
  • Bogactwo zawartości endgame, w tym lochy i rajdy dla graczy na wszystkich poziomach umiejętności, wraz z mnóstwem opcji PvP, w tym trybami rankingowymi i nie rankingowymi, oraz legendarnym sprzętem do zebrania po drodze.

Amazon Games przy współpracy z Smilegate RPG pracował nad zlokalizowaniem rozległego świata Lost Ark, który szczyci się milionami aktywnych graczy w Korei, Rosji i Japonii. Wraz z premierą gry na Zachodzie, Amazon Games po raz pierwszy wprowadza tę wielokrotnie nagradzaną grę RPG do Ameryki Północnej, Europy*, Ameryki Łacińskiej, Australii i Nowej Zelandii, z napisami i mówionymi dialogami w języku angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim.

Wraz z Smilegate jesteśmy dumni, że miliony nowych graczy na całym świecie mogą doświadczyć Lost Ark” – stwierdził cytowany już wyżej Christoph Hartmann, wiceprezes Amazon Games. „Unikalny styl pełnej akcji walki Lost Ark w połączeniu z pozornie nieskończonymi opcjami dostosowywania klas otwierają prawie nieskończone nowe sposoby gry w dynamicznym, ciągle zmieniającym się wszechświecie – istnieje wiele nowych królestw do odkrycia i zasobów, o które można rywalizować w tym tętniącym życiem fantastycznym świecie.

Lost Ark posiada kategorię wiekową PEGI 18 I jest dostępne do pobrania za darmo na Steam. Gracze mogą zakupić pakiety startowe, dostępne na Steam I Amazon w wersjach Apprentice, Explorer, oraz Vanquisher, zawierające przedmioty, które pomogą im w ich wyprawie w Lost Ark. Pełna lista zawartości, ceny i pozostałe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Lost Ark.

Dodaj komentarz