Amazon Games podpisuje umowę wydawniczą z niezależnym deweloperem Disruptive Games

Amazon Games rozszerza portfolio wydawnicze po sukcesie Lost Ark, najpopularniejszego tytułu MMORPG na Steam

Amazon Games ogłosiło dziś zawarcie nowej umowy wydawniczej z Disruptive Games, niezależnym studiem z siedzibą w Berkeley w Kalifornii. Amazon Games zostanie wydawcą nadchodzącej gry Action-Adventure Multiplayer produkcji Disruptive Games, opartej na nowym IP. Szczegóły dotyczące multiplatformowego tytułu, przeznaczonego zarówno do gry kooperacyjnej, jak i rywalizacji, zostaną ujawnione w późniejszym terminie.

Umowa wydawnicza jest następstwem udanych premier New World i Lost Ark wydanych przez Amazon Games oraz oznacza dalszą ekspansję Amazon Games w zakresie wydawania gier stworzonych przez utalentowane studia zewnętrzne. Lost Ark, pierwszy zewnętrznie opracowany tytuł Amazon Games, w dniu premiery znalazł się na szczycie list przebojów Steam i Twitch, a od premiery w lutym 2022 r. dotarł do ponad 10 milionów graczy. Amazon Games posiada kilka nieogłoszonych jeszcze tytułów własnych, tworzonych przez studia wewnętrzne jak i zewnętrzne, w tym Glowmade, niezależne studio z siedzibą w Guildford w Anglii.

W Amazon Games koncentrujemy się na opracowywaniu i wydawaniu wysokiej jakości gier, które wspierają silne społeczności i pozostają grywalne przez wiele lat” – powiedział Christoph Hartmann, wiceprezes Amazon Games. „Osiągamy to, tworząc własne IP i wydając projekty zewnętrzne od świetnych zespołów, takich jak Disruptive Games. Utalentowany zespół Disruptive Games ma świeże spojrzenie na gatunek wieloosobowych przygodowych gier akcji, z mocnym Game Designem i bogatymi światami, które z przyjemnością pomagamy dostarczać graczom”.

Disruptive Games jest znane z pracy nad takimi tytułami, jak Diablo II: Resurrected, Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2 czy Godfall. Studio koncentruje się na rozgrywkach wieloosobowych, które pozwalają graczom zanurzyć się w żywych światach. CEO i założyciel Eric Ellis kierował działem gier wieloosobowych w Insomniac Games, zanim założył Disruptive Games, aby tworzyć gry, które koncentrują się na interakcjach między graczami i przesuwają granice wieloosobowej rozgrywki. 

„Wspólnie z Amazon Games chcemy stworzyć grę online, która będzie pobudzać kreatywność i sprzyjać pozytywnym interakcjom społecznym” – powiedział Ellis. „Zespół Amazon Games przyjął naszą wizję gry i społeczności, która może je zbudować. Ich entuzjazm dla projektu i poświęcenie przy tworzeniu gier sprawiły, że współpraca z nimi była dla nas naturalnym wyborem. Dzięki ich światowej klasy wsparciu wydawniczym, czego dowodem były już niezwykle udane premiery New World i Lost Ark, jesteśmy na dobrej drodze do udostępnienia tego projektu graczom”.

Oferty pracy

Disruptive Games poszukuje utalentowanych i kreatywnych osób, które nie boją się kwestionować zasad projektowania i tworzenia gier, które dołączą do zespołu i pomogą ożywić nowy tytuł. Studio przyjęło oparty na współpracy, w pełni zdalny styl pracy i przywiązuje dużą wagę do utrzymania pozytywnej, zdrowej kultury organizacyjnej. Aktualnie do w pełni zdalnej pracy, deweloper poszukuje Senior UI/UX, Senior Game Designer i Senior Product Manager, Live Ops. Aby dowiedzieć się więcej o pracy w Disruptive Games, przejrzyj otwarte stanowiska na stronie z ofertami pracy w Disruptive Games

Więcej informacji o nadchodzącym tytule znajdziesz na @AMZNGameStudios i @disruptivegames.

Dodaj komentarz