AMAZON GAMES WYDA LOST ARK OD SMILEGATE RPG W AMERYCE POŁUDNIOWEJ ORAZ EUROPIE

Nagradzany tytuł ukaże się jesienią 2021 roku na PC

Seattle, Stany Zjednoczone – 10 czerwca 2021 – Amazon Games, oddział Amazon.com, INC. (NASDAQ: AMZN) oraz Smilegate RPG ogłaszają, iż nagradzane MMOARPG Lost Ark zostanie udostępnione graczom w Ameryce Północnej oraz Europie* jesienią 2021 roku na komputery osobiste. Gracze mogą już dziś zarejestrować się na stronie playlostark.com, by dowiedzieć się więcej na temat gry oraz beta testów, zaplanowanych na lato.

Lost Ark to darmowa gra akcji typu MMOARPG, obecnie dostępna jedynie w Korei, Japonii oraz Rosji, gdzie może pochwalić się milionami aktywnych graczy. W Lost Ark gracze mają szansę zwiedzić rozległy i różnorodny świat Arkesii, a ich misją jest odnaleźć mityczną „Zagubioną Arkę”, by ocalić królestwo przed demonicznym zagrożeniem. W grze wcielamy się w jedną z 14 różnorodnych klas postaci, które oferują walkę w oparciu o unikalne zestawy umiejętności. Gracze tworzą własną legendę, samotnie lub z sojusznikami, walcząc w niebezpiecznych lochach, żeglując statkami, a nawet tworząc swój dom na wyspie. Smilegate RPG to jeden z najbardziej utytułowanych developerów na świecie, którego firma-matka odpowiedzialna jest za jedną z najpopularniejszych gier na rynku – strzelankę CROSSFIRE. Tytuł posiada nadal około 8 milionów aktywnych graczy, niemal 15 lat po premierze.

Smilegate RPG sprawiło, że Lost Ark to znakomite doświadczenie, do którego gracze będą powracać latami. To dla nas zaszczyt, po raz pierwszy udostępnić tę grę nowym odbiorcom w Ameryce Północnej i Europie – mówi Christoph Hartmann, wiceprezydent Amazon Games. Amazon Games jest zdeterminowane, by oferować graczom tytuły najwyższej jakości niezależnie od tego, czy są to projekty naszych własnych zespołów, czy publikacje gier najlepszych twórców na świecie, takich jak Smilegate RPG. Lost Ark to pierwszy z wielu niesamowitych tytułów, których wydawcą zostanie Amazon Games.

Amazon Games we współpracy ze Smilegate RPG pragnie dostarczyć graczom jak najlepszych wrażeń z rozgrywki. Stąd decyzja o pełnej lokalizacji ogromnego świata Lost Ark na niedostępne dotąd w grze języki: angielski, francuski, niemiecki i hiszpański.

Ściśle współpracujemy z Amazon Games nad Lost Ark i nadal rozwijamy naszą bazę graczy na Zachodzie – dodaje Chi Won Gil, dyrektor generalny Smilegate RPG. Amazon Games jest doskonale przygotowane do wprowadzenia Lost Ark na nowe rynki i rozwijania relacji z graczami za pośrednictwem swoich kanałów, takich jak Twitch i Prime Gaming.

Amazon Games obecnie pracuje także nad swoim autorskim projektem MMORPG, New World, którego premiera zapowiedziana jest na 31 sierpnia tego roku. Studio rozwija jednocześnie inne projekty, za które odpowiedzialny jest zespół z San Diego, na czele którego stoi legenda branży John Smedley, a także nowo utworzone studio w Montrealu, złożone z zespołu ludzi odpowiedzialnych między innymi za sukces taktycznej strzelanki Rainbow Six Siege.

Dodaj komentarz