,,Arthas. Przebudzenie Króla Lisza” już w księgarniach

Jak paladyn zasiadł na Tronie Mrozu…

Fani uniwersum World of Warcraft mogą już zacierać ręce. Na półki księgarń trafiła książka rozwijająca fabułę popularnej sagi Blizzarda. Arthas. Przebudzenie Króla Lisza autorstwa Christie Golden opowiada o czasach sprzed przemienienia Arthasa Menethila we Władcę Plagi Nieumarłych.

Kiedy wszystkiemu, co ukochał, zagroził legion nieumarłych, Arthas wyruszył na poszukiwania potężnego runicznego ostrza, które pozwoliłoby mu ocalić ojczystą krainę. Jednak cena za panowanie nad tą bronią była dopiero początkiem drogi ku potępieniu, która zaprowadziła go na północne pustkowia Mroźnego Tronu, gdzie przypadł mu w udziale najmroczniejszy z losów.

Zarys tej historii znamy już chociażby z kampanii Warcraft 3. Powieść ma na celu przybliżenie nam postaci, która sprzeniewierzyła się wszystkiemu, co było jej niegdyś bliskie.

World of WarCraft: Arthas: Rise of the Lich King

Polskim wydawcą tytułu jest Insignis. Z całą pewnością stanowi on pozycję obowiązkową dla osób, których wciągnęła fabuła Warcrafta. Bo trzeba przyznać, że uniwersum to należy do najbardziej bogatych i zapadających w pamięć.

Dodaj komentarz