Udaj się na księżyc już dziś w FINAL FANTASY XIV: ENDWALKER

Dołącz do 25 milionów zarejestrowanych graczy i przeżyj finał aktualnej historii oraz przygotuj się na przyszłe przygody

SQUARE ENIX ogłasza wydanie FINAL FANTASY XIV: Endwalker, nowego dodatku do docenionej przez krytyków gry MMORPG, a także ogłasza nowy rekord zarejestrowanych graczy w wysokości 25 milionów.

Endwalker doprowadza opowieść o Hydaelynie i Zodiarku do ekscytującego zakończenia, zapraszając Wojownika Światła do odkrywania nowych obszarów, takich jak Old Sharlayan i Thavnair, tworzenia nowych ścieżek przez Imperium Garlean i wznoszenia się do niebios, aby postawić stopę na księżycu. Wszystko po to, by hucznie zakończyć kolejny rok historii Final Fantasy.

Endwalker to również początek nowego rozdziału w historii FINAL FANTASY XIV Online, to pełnoprawne rozszerzenie przygotowuje grunt pod nowe przygody i zupełnie nową fabułę, która opiera się na fundamencie ustanowionym przez ostatnie osiem lat.

Endwalker wprowadza także sporo nowych funkcji i treści związanych z rozgrywką, w tym:

 • Nowe zawody: Sage and Reaper – The Sage to pierwsza dodana od czasu Heavensward klasa lecząca— która wykorzystuje nasycony eterem noulit, aby chronić członków drużyny, walczyć z wrogami i wykonywać magiczne umiejętności dystansowe. The Reaper, DPS walczący w zwarciu, uzbrojony w dwuręczną kosę, nie tylko wyzwala widowiskowe brutalne ataki, ale ma również możliwość przywołania awatara z pustki, który wspomoże go w walce z zagrożeniami.
 • Nowa grywalna rasa: Męska wersja Viera – Gracze posiadający dodatek Shadowbringers, wraz ze startem rozszerzenia Endwalker, dostaną możliwość stworzenia męskiej wersji przedstawiciela rasy Viera.
 • Podniesienie limitu poziomu – Limit poziomu dla zawodów i klas zostanie podniesiony z 80 do 90. Gracze będą uczyć się nowych akcji, a także walczyć z nowymi wrogami, aby doskonalić swoje umiejętności.
 • Nowe terytoria do odkrycia – Wojownicy Światła będą odkrywać nowe obszary, w tym Thavnair, Garlemald, Mare Lamentorum i nie tylko, doświadczając skrywanych tam sekretów i opowieści.
 • Nowe wrogie plemiona – Gracze podczas swojej podróży napotkają plemię Arkasodara, Matangów pochodzących z wyspy Thavnair, jak i Loporritów – którzy wydają się mieć wiele wspólnego z ciekawskim wędrowcem znanym jako Namingway z mitu Eorzean
 • Nowa zawartość I ulepszenia rozgrywki – nowe wyposażenie, nowe przepisy rzemieślnicze i wiele więcej.

Gracze mogą również spodziewać się różnorodnych dodatkowych treści, które zostaną ogłoszone w nadchodzących aktualizacjach:

 • Nowy rajd: Pandæmonium (Patch 6.01)
 • Nowa dzielnica: Empyreum (Patch 6.1)
 • Nowa zawartość PvP (Patch 6.1)
 • Sanktuarium na wyspie
 • New rajd sojuszu: Myths of the Realm
 • Data Center Travel System
 • Oceania Data Center (Zaplanowane na luty 2022)

Pełne informacje o aktualizacji 6.0 można znaleźć na forum the Lodestone:

Zwiastun premierowy FINAL FANTASY XIV: Endwalker:

Dodatkowo główny utwór przewodni Endwalker, autorstwa Sama Cartera z topowego zespołu Architects, jest dostępny do pobrania. Poniżej oficjalny teledysk.

Aby uczcić premierę FINAL FANTASY XIV: Endwalker i zbliżającą się podróż graczy wśród gwiazd, dziewięciokrotnie nominowana do nagrody Grammy Sia, we współpracy z SQUARE ENIX, wydała nową wersję kultowego utworu „Fly Me to the Moon”. Teledysk można obejrzeć tutaj:

Gracze, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać wrażenia dźwiękowe w grze, mogą wypróbować nowy pakiet Embody „Immerse Gamepack FINAL FANTASY XIV Edition”, który oferuje spersonalizowane wrażenia dźwiękowe w grze FINAL FANTASY XIV. Dowiedz się więcej i wypróbuj 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Więcej informacji o FINAL FANTASY XIV: Endwalker można znaleźć na oficjalnej stronie dodatku.

Dodatkowe linki

Dodaj komentarz