Biblioteczka plików Knights and Merchants Full

Chociaż Knights and Merchants należy uznać za tytuł raczej niszowy, to co ciekawe doczekał się on bardzo żywej i pracowitej społeczności. Na przestrzeni lat powstało wiele ciekawych narzędzi, programów czy edytorów znacząco rozszerzających możliwości podstawowej wersji gry.

Ukoronowaniem działalności moddingowej fanów K&M okazało się wydanie wspólnie przez Lewina i Kroma (wcześniej tworzących niezależnie od siebie edytory misji i terenu) K&M: Remake. Ten kompleksowy i niezwykle funkcjonalny remaster gry wraz z innymi ciekawymi plikami znalazł swoje miejsce w naszej biblioteczce, którą naturalnie będziemy się starali na bieżąco poszerzać.

EDIT 18.03.2018r. – Wstawione zostały nowe, działające odnośniki do plików, które umieszczone zostały na stronie zewnętrznej. W razie jakichkolwiek problemów z pobieraniem proszę dać znać w komentarzach.

Biblioteczka plików Knights and Merchants

  1.  Knights and Merchants Remake – potężna modyfikacja gry autorstwa Lewina i Kroma. Wprowadza wiele usprawnień mechanicznych i technicznych, w tym pełnowartościowy edytor misji, rozbudowaną rozgrywkę sieciową, modyfikacje sztucznej inteligencji i mnóstwo innych mniejszych lub większych rewolucji. – KLIK
  2. K&M Style Editor  – edytor styli autorstwa Barbariana z 2004 roku. – KLIK
  3. K&M TPR Service Release Build 314 (pl) – oficjalny patch dla gry w polskiej wersji językowej. – KLIK
  4. K&M Graphics Reader 1.02 – przydatne narzędzie do przechwytywania plików graficznych z gry. – KLIK
  5. K&M Windows Vista/7 Fix – Przygotowana przez społeczność knights.sztab.com modyfikacja umożliwiająca cieszenie się pełnią grywalności na nowszych wersjach systemu operacyjnego Windows. – KLIK
  6. Phylimasters mod 0.3 – Kolejne usprawnienie z knights.sztab.com, wprowadzające drobne wizualne korekty (dach wieży, ikona gospodarstwa czy kopalni żelaza). – KLIK

Z uwagi na implementację w K&M Remake profesjonalnego edytora terenu i misji zdecydowaliśmy się pominąć kilka wcześniejszych, samodzielnych dzieł tego typu, m. in. stare edytory Kroma czy Lewina. W naszym mini-downloadzie pojawił się jedynie edytor styli Barbariana z uwagi na to, że była to pierwsza tego typu produkcja i warto zobaczyć, od czego się zaczęło.

Jeżeli jednak ktoś byłby zainteresowany pozycją, której biblioteczka plików Knights and Merchants nie zawiera, zapraszam do kontaktu.

A wszystkim życzymy jako e-Gildia Graczy danej zabawy i owocnych potyczek w Knights and Merchants!

Dodaj komentarz