Central & Eastern European Game Awards ogłasza tegorocznych zwycięzców– Cyberpunk 2077 wielkim wygranym

Laureaci zostali nagrodzeni podczas gali w ramach GIC i Poznań Game Arena

Poznań, Polska, 27 Października, 2021: Kapituła Central & Eastern European Game Awards (CEEGA) ogłosiła zwycięzców podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątek 22 Października w Poznaniu. Pierwszą nagrodę za najlepszą grę otrzymał Cyberpunk 2077 produkcji CD Project RED. Zwycięzcy zostali nagrodzeni w 8 kategoriach. CEEGA odbywają się w ramach GIC i Poznań Game Arena i są wyrazem uznania dla rozwijającej się branży gier w Europie Środkowo-Wschodniej, która wiedzie zasadniczą rolę na światowym rynku.

Tegoroczną nagrodę Best Game otrzymał CD Project RED za grę Cyberpunk 2077. Ten cieszący się uznaniem tytuł, był w stanie stawić czoła tak cenionym produkcjom, jak Ghostrunner, Factorio, czy The Sinking City. Czołowe polskie studio CD Project Red i Cyberpunk 2077 zdominowały galę jako zdobywcy nie tylko nagrody za najlepszą grę, ale także statuetek w kategoriach Najlepszy dźwięk i Najlepsza narracja.

Pełne nagranie z rozdania nagród dostępne jest pod tym linkiem.

Rozdanie nagród CEEGA odbyło się w piątek 22 Października w ramach tygodnia gier w Poznaniu i jest to przykład spójności branży gier w Europie Środkowo-Wschodniej. Kapituła przyznająca nagrody składała się z 21 członków z 10 krajów, po dwóch członków z każdego terytorium: jednego dziennikarza i jednego specjalisty z branży. Region liczy ponad 1000 studiów tworzących gry i ponad 30 000 osób dokładających cegiełkę do sukcesu gier z regionu CEE.

Więcej informacji o nagrodach CEEGA dostępne jest na oficjalnej stronie.

Wszyscy zwycięzcy i kategorie

  • VISUAL ART: Papetura, Petums
  • AUDIO: Cyberpunk 2077, CD Projekt RED
  • DESIGN: Factorio, Wube Software Ltd
  • NARRATIVE: Cyberpunk 2077, CD Projekt RED
  • TECHNOLOGY: Outriders, People Can Fly
  • HIDDEN GEM: Papetura, Petums
  • BEST MOBILE GAME: Card Hog, SnoutUp Games
  • BEST GAME: Cyberpunk 2077, CD Projekt RED

Dodaj komentarz