Cisza przed burzą, czyli podsumowania i zapowiedzi

Mówi się, że wiosna rozpoczyna się od pierwszego grzmotu. Jako że dziś za oknami wielu z nas przetoczyły się pierwsze w tym roku burze, możemy powiedzieć, że symboliczna zmiana pory roku powoli następuje. Czas więc na małe podsumowania i zapowiedzi.

Wielki jubileusz

Ostatnie dwa tygodnie na portalu upłynęły dosyć spokojnie, można powiedzieć, że nieco ospale. Skupialiśmy się głównie na kontynuowaniu stałych serii z kilkoma przebłyskami świeżości. Sytuacja ta zmieni się w zasadzie już od jutra ze względu na to, że zaczynamy obchody dziesięciolecia Tajemnic Antagarichu. Jest to doskonały pretekst dla wprowadzenia na e-Gildię Graczy takiego żywiołu nowych artykułów, jakiego dotychczas nie było.

Jest coraz lepiej!

Na początek jednak parę faktów. Portal oficjalnie wystartował 8. stycznia 2017 roku. Mamy więc za sobą niecałe 2.5 miesiąca działalności. W tym czasie na łamach e-Gildii Graczy pojawiło się 160 wpisów w ramach 9 kategorii tematycznych, bądź to uporządkowanych w większe serie, bądź stanowiących samodzielne rozważania. Jest to całkiem sporo na początek, zważywszy na niewielką ekipę redakcyjną. Nie o ilości jednak tu chodzi, a o jakość prezentowanych treści. A z tej jesteśmy coraz bardziej usatysfakcjonowani. Nasze zdanie podzielają chyba również czytelnicy, ze względu na potężny wzrost zainteresowania stroną, który postępuje wraz z kolejnymi artykułami.

Co wkrótce?

Co zaś się tyczy najbliższych tygodni, to tytułem tylko zapowiedzi przedstawię skrótowo, co nas czeka w ramach jubileuszowych obchodów:

  • Recenzje gier z serii Heroes of Might and Magic, stanowiące kompleksowe omówienia poszczególnych tytułów,
  • Serie Odkrywamy Heroes, poruszające szczegółowe aspekty mechaniki gry,
  • Solucja kampanii Heroes 1, która pojawi się w miejsce zakończonych w miniony czwartek prezentacji klanów,
  • Publikacje związane z serią, forum i portalem, które po części stanowić mają niespodzianki dla wiernych fanów sagi ;-).

Nie możemy zagwarantować, że dla wszystkich treści związane z serią HoM&M okażą się ciekawe, dlatego oczywiście nie zabraknie materiałów traktujących o innych grach. Kontynuowane są sukcesywnie stałe serie (solucje Heroes 3 i Tzara, projekt Krwawa Wyprawa, Fantastyczne Opowieści, do których po krótkiej przerwie dołączyły Fantastyczne Poezje, recenzje cotygodniowe, Biblioteka Warlords Battlecry 2). W fazie projektowej bądź planowej są kolejne dłuższe cykle tematyczne, jak i pojedyncze artykuły.

Żegnamy stare, witamy nowe

Warto dodać, że w dniu dzisiejszym nastąpiło ostateczne, długo zapowiadane zamknięcie portalu heroes.egildia.pl (daw. Kroniki Heroes), którego treść zostanie wykorzystana do obchodów rocznicowych, jak i dalszych inicjatyw podczas rozbudowy naszego serwisu. Wiele również wskazuje, że Wieża Magów Tzar zostanie jeszcze ściślej zintegrowana z e-Gildią Graczy, czemu posłużyć by miała szczególnie implementacja silnika WordPress.

Szczegółowe rozkłady jazdy, szersze zapowiedzi i inne informacje będą serwowane przez nas na bieżąco. Dziękujemy, że jesteście z nami. Wasza obecność pozwala nam mobilizować się do pracy nad coraz lepszymi artykułami i twórczością w ramach e-Gildii Graczy!

Dodaj komentarz